Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do GLASGOW

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do GLASGOW zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do GLASGOW zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do GLASGOW nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Glasgow jest największym ośrodkiem miejskim Szkocji, położonym nad rzeką Clyde. Mieszkańcy, których liczba wynosi ponad 580 tysięcy, nazywani są Glaswegians, ze względu na charakterystyczny, lokalny dialekt. Miasto o bogatych tradycjach kupieckich wypełnione pięknymi budynkami wiktoriańskimi i edwardiańskimi, zyskało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz Miasta Architektury i Wzornictwa. Współcześnie Glasgow to przede wszystkim centrum handlu, turystyki oraz kultury. Wszyscy odwiedzający to miejsce, będę zachwyceni wachlarzem atrakcji począwszy od zwiedzania, poprzez zakupy, a na bogatym życiu nocnym skończywszy. Kompaktowe centrum miasta pozwala poznawać jego atrakcje pieszo. Central Glasgow podzielone jest na dwa główne obszary: City Center będące sercem handlu, rozrywki oraz zakupów , a także West End, artystycznej dzielnicy kawiarni, restauracji oraz barów wokół Uniwersytetu w Glasgow oraz Kelvingrove Museum.

Miłośnicy architektury mogą podziwiać takie miejsca jak: The Clyde Auditorium, sala koncertowa, która wbrew obiegowym opiniom nie jest zainspirowana przez Sydney Opera House, ale przez kadłub statku. Wśród obiektów sakralnych na szczególną uwagę zasługuje Glasgow Cathedral, katedra będąca wspaniałym przykładem gotyckiej architektury z czasów średniowiecza. By zaczerpnąć nieco kultury można udać się do biblioteki The Mitchell Library, a także do Muzeum i Galerii Sztuki Kelvingrove, w której podziwiać można jedne z największych zbiorów sztuki w Europie. Warto wstąpić także do Glasgow Maritime Museum, które opowiada historię przemysłu stoczniowego od czasów prehistorycznych do współczesności. W Glasgow mieści się również jedna z największych w Europie bibliotek Mitchell Library, której zbiory przekraczają 1,3 mln!Należy wspomnieć, że Glasgow jest rajem dla melomanów i nie sposób zliczyć wszystkie kluby oferujące muzykę na żywo każdego dnia.
GLASGOW lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do GLASGOW jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BYDGOSZCZ
z: GLASGOW
65 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: GLASGOW
76 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: GLASGOW
77 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: GLASGOW
95 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: GLASGOW
99 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: GLASGOW
102 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: GLASGOW
105 zł
już od
zobacz
SOUTHEND
z: GLASGOW
129 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: GLASGOW
130 zł
już od
zobacz