Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do LONDYNU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LONDYNU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LONDYNU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LONDYNU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Londyn- stolica Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii, położony nad Tamizą, 64 km od jej ujścia do Morza Północnego, wśród pagórkowatej niziny. Największe centrum finansowe świata, jeden z największych portów świata. Centrum naukowe Wlk.Brytanii z Królewskim Towarzystwem Naukowym, z British Muzeum, National Gallery i in. Wielki węzeł komunikacyjny, z kontynentem jest dogodne połączenia wodne, powietrzne i kolejowe tunelem pod Kanałem La Manche. Londyn posiada 5 portów lotniczych. To trzecie co do wielkości miasto w Europie liczy 7,6 mln mieszkańców, razem z aglomeracją natomiast 20 mln, w tym 20% stanowią Azjaci, Afrykańczycy i imigranci z Karaibów. Rdzeniem historycznym Londynu jest mała , historyczna dzielnica City of London, jednocześnie posiada status City, co nadaje wielką rangę tej części Londynu.

W City mieszczą się największe na świecie giełdy: walutowa, paliw, metali szlachetnych, produktów rolnych. Oprócz Banku Anglii znajduje się tu wiele najważniejszych na świecie instytucji międzynarodowych. Nic więc dziwnego, że codziennie City zapełnia się ponad pół milionem spieszących do pracy urzędników. Pomiędzy nimi snuje się masa różnokolorowych i różnojęzycznych turystów, chcących zobaczyć obiekty, które przyciągnęły ich nawet z drugiej pókuli. Tłumy oblegają Katedrę św.Pawła z XVIIw. z potężną kopułą o wys. 110m i niesamowitą Galerią Szeptów. Po przeciwnej stronie City znajdują się: Mansion Mouse (rezydencja lorda mayora z piękną fasadą i znaną Salą Egipską). Obok znajdują się kościół St.Stephen Walbrook, Bank of England Museum ( iekawe eksponaty jak sztabki złota czy mozaikowa posadzka z czasów rzymskich) i Royal Exchange czyli Giełda Królewska istniejąca od 1565roku. Na wschód od City znajduje się obowiązkowy punkt w programie wszystkich wycieczek, czyli Tower - wielki kompleks obronno- pałacowy, powstały dla Wilhelma Zdobywcy w 1078r. Najciekawszymi obiektami są tu : Wieża Martina z ekspozycją narzędzi tortur (Tower przez wieki był najcięższym więzieniem), Skarbiec z klejnotami koronnymi, Biała Wieża z 1097r. Turyści wypatrują znajdujących się tu kruków, które są symbolem Tower. Niedaleko brzegi Tamizy spina Tower Bridge, most z charakterystycznymi wieżami i podnoszonymi 5 razy dziennie przęsłami, który stał się wkrótce po otwarciu w 1894r symbolem Londynu. Do najbardziej odwiedzanych rejonów w Londynie należy Whitehall i Westminster, gdzie mieszczą się historyczne siedziby rządu i kościoła. Najciekawsze i najbardziej znane obiekty to : Opactwo Westminsterskie, gmach Parlamentu , Big Ben i siedziba premiera przy Downing Street. Ponad gmach Parlamentu wznosi się mająca 106m wysokości wieża, na której umieszczony jest sławny na całym świecie ważący 14 ton dzwon Big Ben. Z Parlamentu blisko jest do Opactwa Westminster, w którego murach spoczywają władcy, odbywają się koronacje i najważniejsze uroczystości. Budowla jest wspaniałym przykładem średniowiecznej architektury i odgrywa wyjątkową rolą w świadomości narodowej Brytyjczyków.

Innym miejscem niesłychanie ważnym dla Brytyjczyków jest Pałac Buckingham, który jest od czasów królowej Wiktorii rezydencją brytyjskich monarchów. Dla zwiedzających dostępna jest Galeria królowej, zawierająca najwspanialszą i najcenniejszą kolekcję malarstwa na świecie. Licznych turystów przyciąga też zmiana warty przed Pałacem. Bardzo malownicze są przejazdy królowej karocą do Parlamentu, przejazd nowego lorda mayora złotą karocą po City i doroczna parada Gwardii Królewskiej. Londyn posiada ponad 60 muzeów, z których najbardziej znane jest Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud i Muzeum Brytyjskie. Moc wrażeń dostarczą też Muzeum Historii Naturalnej i Tate Modern. Nie można zapominać, że Londyn jest ośrodkiem kultury oświatowym zasięgu. Opera Covent Garden, London Symphony Orchestra, BBC Orchestra, London Philharmonic Orchestra znane są na całym świecie. Po intensywnym zwiedzaniu warto odpocząć wśród zieleni a nawet przejść parkami przez całe centrum Londynu : podziwiać pelikany w ST Jamess Park, posłuchać mówców w Hyde Park lub odbyć romantyczny spacer w Holland Park. I nie zapominać o najpiękniejszym ogrodzie botanicznym na świecie Kew Gardens.
LONDYN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do LONDYNU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
POZNAŃ
z: LONDYN
59 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: LONDYN
89 zł
już od
zobacz
LUBLIN
z: LONDYN
89 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: LONDYN
89 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: LONDYN
109 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: LONDYN
109 zł
już od
zobacz
SZYMANY
z: LONDYN
109 zł
już od
zobacz
OXFORD
z: LONDYN
122 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: LONDYN
129 zł
już od
zobacz