Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do STUTTGARTU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do STUTTGARTU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do STUTTGARTU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do STUTTGARTU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Stuttgart jest liczącym ponad 618tys. mieszkańców miastem położonym w południowej części Niemiec. Największe miasto landu Badenia-Wirtembergia. Cały obszar metropolitarny liczy ponad 5,3 mln mieszkańców. Jest lokalizacją wielu firm o dużym znaczeniu dla niemieckiej gospodarki. Miasto jest również centrum medialnym kraju, z siedzibą stacji radiowych i telewizyjnych, gazet oraz wydawnictw fachowych. Poznawanie Stuttgartu należy rozpocząć od wizyty w wieży telewizyjnej Fernsehtrum, w której z wysokości 217 m. można podziwiać panoramiczny widok miasta i okolicy. Ważnym miejscem na mapie tej niemieckiej aglomeracji jest największy plac miasta (Schlossplatz), a wraz z nim pałac (Neues Schloss), wzniesiony przez księcia Karola Eugeniusza Wirtemberskiego w latach 1744 - 1793. Schlossplatz jest centralnym miejscem spotkań mieszkańców i turystów. Położony wśród bujnej zieleni, otoczony rzeźbami i fontannami stanowi oazę spokoju i refleksji.

Wizyta w Galerii Narodowej (Staatsgalerie) jest koniecznością dla osób zainteresowanych sztuką. Na zwiedzających czeka imponująca kolekcja sztuki europejskiej od XIV do XXI wieku, a także liczne przykłady sztuki amerykańskiej po 1945 roku. Muzeum jest podzielone na trzy obszary, przedstawiające prace nowoczesne, grafiki i klasycznych mistrzów. Zbiory obejmują m.in. obrazy takich mistrzów jak Picasso, Rubens, Monet, Manet, Rembrandt czy Gauguin. Kolejna interesującą propozycja jest ogród zoologiczny i botaniczny Wilhelma, gdzie odnaleźć można relaksujące otoczenie zwierząt i roślin z całego świata. Ciekawostką jest cześć parku o nazwie Amazonia, w której odwzorowano klimat subtropikalny. Będąc w Stuttgarcie nie można pominąć muzeum Mercedasa, które na 53 000 m2 prezentuje historię niemieckiej ikony motoryzacji. Można zobaczyć 160 aut, które stworzyły legendę tej marki, w tym pierwsze modele projektu Karla Benza i Gottlieba Daimlera. W Stuttgarciee odbywa sie drugi co do wielkości po Oktoberfest festiwal piwa w Niemczech - Cannstatter Volksfest. Każdego roku na przełomie września i października spotykają sie fani złocistego napoju, aby wspólnie świętować w towarzystwie muzyki, jedzenia i fajerwerków.
STUTTGART lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do STUTTGARTU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERLIN
z: STUTTGART
80 zł
już od
zobacz
MANCHESTER
z: STUTTGART
89 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: STUTTGART
149 zł
już od
zobacz
LUBLIN
z: STUTTGART
156 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: STUTTGART
173 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: STUTTGART
189 zł
już od
zobacz
AMSTERDAM
z: STUTTGART
210 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: STUTTGART
217 zł
już od
zobacz
SZCZECIN
z: STUTTGART
222 zł
już od
zobacz