Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do NOWEGO JORKU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do NOWEGO JORKU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do NOWEGO JORKU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do NOWEGO JORKU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Kiedy myślimy Stany Zjednoczone, tak naprawdę myślimy Nowy Jork. Nic dziwnego bo to największe miasto, obejmujące swym zasięgiem aż trzy stany: Nowy Jork, Connecticut oraz New Jersey. W samym Nowym Jorku zamieszkuje 8,4mln ludności, natomiast obszar metropolitarny niemal 20mln i jest on największą metropolią na świecie. Często można spotkać się z innymi nazwami metropolii np. Wielkie Jabłko. O kolosalnej wartości gospodarczej Nowego Jorku nikogo nie trzeba przekonywać bo jest to centrum medialne, finansowe, handlowe i artystyczne, a kształtne sylwetki wieżowców tworzące krajobraz miasta są znane na całym świecie. Miasto jest podzielone wewnętrznie na pięć okręgów tzw. boroughs (Manhattan, Brooklyn, Queens, Staten Island), które tworzą niezwykłą mozaikę kulturową.

Metropolia stanowi łakomy kąsek dla imigrantów z całego świata, a turyści uwielbiają ją za niespożytą energię, kulturę i kosmopolityczny charakter. O tym, że to miasto nigdy nie zasypia, można przekonać się przemierzając nocą Manhattan, który rozbłyskuje feerią świateł i kolorów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami Nowego Jorku są jego ikony czyli: Statua Wolności, która jest także symbolem kultury popularnej, dalej można zobaczyć Wall Street- ulicę wielkiego biznesu, gdzie mieści się Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange). Wśród iście historycznych atrakcji znajduje się także Federal Hall, gdzie Jerzy Waszyngton został mianowany pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Z Brooklyn Bridge można podziwiać strzeliste wieżowce.

Dalej słynny Empire State Building - absolutna ikona, dzięki splendorowi zostawia w tyle inne wieżowce. Jest tutaj także siedziba ONZ, znana na świecie biblioteka New York Public Library oraz Rockefeller Plaza, gdzie znajduje się Radio City Music Hall oraz NBC Studios, a zimą słynna choinka i lodowisko. Nowy Jork ma także jedne z najlepszych na świecie muzeów, z których najznamienitsze znajdują się również na Manhattanie. Wśród nich Metropolitan Museum of Art w Central Parku, Guggenheim Museum, Whitney Museum of American Art, czy Museum of Modern Art to tylko niektóre. Jeśli musicale to tylko na Brodwayu, a jeśli opera to w Metropolitan Opera. Należy jednak pamiętać, że oprócz Manhattanu tak faworyzowanego przez turystów, w innych okręgach Nowym Jorku czeka wiele mniej znanych atrakcji.
NEW YORK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do NOWEGO JORKU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
CHICAGO
z: NOWY JORK
210 zł
już od
zobacz
MIAMI
z: NOWY JORK
230 zł
już od
zobacz
WASHINGTON
z: NOWY JORK
241 zł
już od
zobacz
CHARLOTTE
z: NOWY JORK
243 zł
już od
zobacz

z: NOWY JORK
264 zł
już od
zobacz
ORLANDO
z: NOWY JORK
300 zł
już od
zobacz

z: NOWY JORK
312 zł
już od
zobacz
DALLAS
z: NOWY JORK
312 zł
już od
zobacz
JACKSONVILLE
z: NOWY JORK
320 zł
już od
zobacz