Lotnisko Istambuł Sabiha Gökcen International Airport

Lotnisko Istambuł Sabiha Gökcen International Airport
Sabiha Gökcen International Airport
34912 Pendik
Istanbul
Turkey
Tel. : +90 216 588 88 88; +90 216 585 50 00
Fax : +90 216 588 80 10

Lokalizacja:

Lotnisko Sabiha Gökcen International Airport położone jest 12 km na północ od Dystryktu Pendik po stronie azjatyckiej i 45 km na wschód od Istambułu.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum Istambułu na lotnisko prowadzi droga ekspresowa E-6. Orientacyjny czas dojazdu wynosi około 30-60 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Taksówki są do dyspozycji pasażerów przez 24 h na dobę, podróż do Istambułu trwa (w zależności od natężenia ruchu i pory dnia) około 60 minut.

Autobusy: Pomiędzy lotniskiem, a centrum miasta regularnie kursują autobusy, podróż może trwac od 30 do 45 minut. Istnieją rownież połączenia z lotniska Sabiha Gökcen International Airport na Międzynarodowe lotnisko Istambuł Atatürk, gdzie dojazd zajmuje od 60 do 70 minut. Dostępne są także autobusy firmy Havas, które oferują połaczenia pomiędzy lotniskiem, a Kozyataği i Taksim (tylko dla lotów Germanwings oraz Condor), Bostanci, Pendik i 4.Levent. Więcej informacji na stronie głównej lotniska.

Parkingi:

Na lotnisku dostępny jest parking wielopoziomowy, który może pomieścić 4718 samochodów osobowych i 72 autobusy. Parking ten jest również przystosowany do osob niepełnosprawnych. Opłatę za parking można uiścić gotówką bądź kartą kredytową, w przeznaczonych do tego automatach bądź punktach poboru opłat. Szczegółowe informacje na temat opłat parkingowych można znaleźć na stronie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Lotnisko umożliwia wypożyczenie aut następujących firm: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Nord, Travel, National, Alamo, Payless, Sixt.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej i turystycznej znajdują sie na obu termianalach.