Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do BURGAS

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BURGAS zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BURGAS zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BURGAS nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Burgas jest nadmorskim resortem położonym we wschodniej Bułgarii, nad Zatoką Bułgarską Morza Czarnego. Jest drugim największym miastem bułgarskim z populacją liczącą ok. 230 000. Otoczone jeziorami (Vaya, Atanaskovsko i Mandrensko) położone na najbardziej zachodnim brzegu Morza Czarnego Burgas ma największy i najważniejszy port w całej Bułgarii. Jest ważnym przemysłowym, ekonomicznym i kulturalnym centrum turystycznym. Są dowody mówiące, że miasto istniało już w czasach starożytnych, lecz prawdziwy rozwój dokonał się z początkiem XX w. Z tego okresu pochodzi też najwięcej budynków w centrum miasta. Będąc w centrum warto odwiedzić Galerię Sztuk Pięknych, która mieści się w budynku pięknej, secesyjnej synagogi.

W ramach relaksu rekomendowany jest spacer po parku Morska gradina, gdzie oprócz mnogości gatunków roślin rozciąga się fantastyczny widok na Zatokę Burgas. Niezmiennie od 1985roku organizowany jest na terenie parku międzynarodowa wystawa Flora. Oprócz podziwiania cudów natury można również zakupić rzadko spotykane rośliny. W Ogrodzie Morskim znajduje się również molo Mosta, skąd schody prowadzą na platformę widokową. Wielką atrakcją dla entuzjastów ornitologii będzie wyjątkowy rejon Poda, który podlega ochronie. Jest to punkt migracji dla brodźców, mew, kormoranów i pelikanów kędzierzawych. W Burgas organizowane są również festiwale, które przyciągają międzynarodową uwagę. Jednym z nich jest trzydniowy Duch Burgas, gdzie króluje wiele gatunków muzyki- etno, rock. elektro, pop i latino.

Do najstarszych muzycznych wydarzeń należy Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny wypełniony bałkańskim tańcem i muzyką. Przy okazji festiwalu organizowane są demonstracje tradycyjnych sztuk i rzemiosła oraz seminaria o tradycjach folklorystycznych. Zainteresowanie folklorem można pogłębić w Muzeum Etnograficznym, a z pozostałych muzeów na uwagę zasługuje Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historyczne oraz Naukowo-Przyrodnicze. Burgas jest również rajem dla fanów surfingu i kite-surfingu oraz nurkowania.
BURGAS lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BURGAS jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
RZESZÓW
z: BOURGAS
56 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: BOURGAS
72 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: BOURGAS
85 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: BOURGAS
149 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: BOURGAS
189 zł
już od
zobacz
KOWNO
z: BOURGAS
240 zł
już od
zobacz
FRANKFURT
z: BOURGAS
326 zł
już od
zobacz
WILNO
z: BOURGAS
376 zł
już od
zobacz
OSLO
z: BOURGAS
388 zł
już od
zobacz