Lotnisko Doncaster Sheffield Airport

Lotnisko Doncaster Sheffield Airport
Robin Hood Airport Doncaster Sheffield
First Avenue
Doncaster DN9 3RH
United Kingdom
Telefon: +44 8708 33 22 10
Email: hello@robinhoodairport.com

Lokalizacja:

Lotnisko (1 terminal) znajduje się kilka kilometrów na południowy-wschód od Doncaster i 29km na wschód od Sheffield, Południowego Yorkshire, Anglia

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z kierunku północnego i południowego, autostradą A1
Należy zjechać z A1 przy rozjeździe J34(Blyth). Na dużym rondzie skręcić na A614, kierunek Doncaster.
Około 6km za Bawtry skręcić w prawo, w Hurst Lane, ze znakami na Auckley i lotnisko.
Jadąc Hurst Lane dojeżdżajmy do skrzyżowania. Uwaga na ograniczenie prędkości (40mph) i samochody policyjne z kamerami. Na skrzyżowaniu skręcić w prawo. Mijamy budynek poczty-po prawej stronie kontynuując jazdę (ograniczenie 30mph). Lotnisko znajduje się w odległości około 1,5km po prawej stronie. Na sygnalizacji świetlnej skręcić w prawo (nie przed światłami, gdzie natrafimy na drogi do posesji-ślepe uliczki.

Z kierunku zachodniego, drogą M62
Należy podążać w kierunku wschodnim, na Hull. Przy skrzyżowaniu J35 kierować się na M18 w kierunku południowym. Na skrzyżowaniu J5 zjechać z M18 i podążać na wschód drogą M180. Trzymając się lewej strony należy bezzwłocznie zjechać z M180 na skrzyżowaniu J1 – nie kierować się znakami na Humberside Airport wzdłuż drogi M180.
Przy końcu zjazdu znajduje się rondo, gdzie należy skręcić w prawo, na A614-kierunek Bawtry. Następnie podążać za znakami do Bawtry, skręcając w lewo-naprzeciwko „Greek Tree”. Minąć dawną bazę RAF Lindholme i na rondzie przy Blaxton skręcić w prawo. W odległości około 100m po lewej mijamy koniec pasa startowego, następnie centrum ogrodnicze. Na światłach należy skręcić w lewo, w Gatehouse Lane, przejechać przez przejazd kolejowy do mini ronda. Na rondzie skręć w prawo na Hayfield Lane. Wjazd do lotniska jest po lewej stronie świateł drogowych.

Z kierunku wschodniego drogą M180
Jadąc M180 z kierunku wschodniego dojeżdżamy do dużego ronda, trzymając się prawego pasa zawracamy-uwaga na sygnalizację świetlną na rondzie. Kierując się na wschód na drogę M180 ponownie włączamy się do ruchu zmierzając do Scunthorpe. Na skrzyżowaniu J1 zjeżdżamy niezwłocznie z M180 – nie kierujemy się wg znaków M180 na Humberside Airport. Dalej – jak w poprzednim wypadku.

Transport publiczny:

Autokary:
Najbliższą stacją jest Doncaster, około 13km na północny-zachód od lotniska, która jest jednocześnie jedną głównych stacji połączenia na wschodnim wybrzeżu. Autobus lotniskowy zapewnia cykliczne połączenie lotniska ze stacją kolejową. Czas podróży wynosi 25-35 minut. Autobusy obsługujące to zielone autobusy jednopiętrowe.

Taxi
Jedynie autoryzowane przez lotnisko taksówki, tzw. Flight Taxi mają prawo zabierać pasażerów sprzed budynku terminala. Stanowisko obsługi, z możliwością rezerwacji znajduje zaraz za wyjściem hali przylotów, tel.: +44 (0)1302 625555.

Parkingi:

Parking Robin Hood mieści się naprzeciwko wjazdu na lotnisko, w odległości krótkiego marszu. Na terenie parkingu jest ponad 2500 miejs parkingowych zarówno krótko jak i długo terminowych z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Parking jest pilnie strzeżony przez całodobowe patrole, system kamer przemysłowych, dobrze oświetlony przez całą noc. W strefie tymczasowego zatrzymania, w celu odebrania/podwiezienia pasażerów nie należy zostawiać pojazdu bez nadzoru, ponieważ będą zakładane blokady na koła. Bilet można nabyć w jednym z automatów rozstawionych na parterze, w halach odlotów i przylotów.

Wynajem samochodów:

Wynajem samochodów oferowany jest przez Hertz i Europcar.