Lotnisko Norfolk International Airport

USA - lotniska:

Lotnisko Norfolk International Airport
Norfolk Airport Authority
2200 Norview Avenue
Norfolk, VA 23518-5807
757-857-3351
757-857-3265 (fax)
info@norfolkairport.com

Lokalizacja:

Lotnisko znajduje się przy Norview Avenue 1,6 km na wschód od drogi międzystanowej I-64 (zjazd 279) w stanie Wirginia.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd do Norfolk:

Wyjeżdżając z lotniska należy się skierować na północny-wschód na Airport Parking Departure Road. Dalej jechać w kierunku Norview Avenue i na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w lewo w Azalea Garden Road i kontynuować tą droga przez około 5 km. Na skrzyżowaniu z E Virginia Beach Boulevard należy skręcić w prawo w E Virginia Beach Blvd i jechać tą drogą prosto przez około 1 km aż dojedzie się do centrum miasta Norfolk.
Dojazd do Virginia Beach:

Wyjeżdżając z lotniska należy się skierować na północny-wschód na Airport Parking Departure Road. Dalej jechać w kierunku Norview Avenue i na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w lewo w Azalea Garden Road. Należy kontunować jazdę prosto około 1km i na skrzyżowaniu z Virginia 165 i skręcić w lewo w drogę Virginia 165 (N Military Hwy). Kontynuować wzdłuż N Military Hwy przez około 3.5 km, a następnie sręcić w zjazd I-264 E. Należy jechać w kierunku drogi międzystanowej I-264, natępnie skręcić w lewo na rowidleniu, kierować się w stronę I-264 E i wjechac w I-264 E. Po około 13 km trzeba zjechać w kierunku Laskin Road i dalej Laskin Road przez 5,5 km, a potem skręcić w prawo w Pacific Avenue do cetrum miasta.

Transport publiczny:

Autobus:

Transport z lotniska (Airport Connection ? Norfolk) do miast wybrzeża Hampton Roads jest zapewniany przez firmę Carey Transportation, która jest oddziałem James River Bus Lines działającym od 1928 roku. Autobusy jadą z lotniska do wszystkich miast wybrzeża Hampton Roads czyli Norfolk, Virginia Beach, Chesapeake, Portsmouth i Suffolk na południwej stronie wybrzeża oraz Williamsburg, Hampton, Newport News, Jamestown i Yorktown na Półwyspie Wirginia. Przejazdy dostępne również do innych miast.

Autobusy znajdują się na zewnątrz budynku odbioru bagażu przy stoisku z napisem "Airport Connection." Airport Connection ? Norfolk oferuje transport sedanem Ford Flex z dodatkową przestrzenią na nogi oraz vanami Ford. Aby uzyskać więcej informacji lub zarezerwować transport należy dzwonić pod numer telefonu 866 823 4626 lub 757 963 0433 lub odwiedzic stronę przewoźnika www.onetransportationsolution.com
Taxi:

Taksówki znajdują się zaraz na zewnątrz holu odbioru bagażu. Pięć osób może jechać w cenie jednej o ile jadą w to samo miejsce. Korporacje kursujące z lotniska to m.in. Andy's Cab Co., Black and White, City Wide Cabs, Duke Cab Co., Norfolk Checker, Oceanside Executive.

Parkingi:

Na lotnisku w Norfolk znajdują się 2 parkingi krótkoterminowe (w garażach), jeden parking krótkotermionowy z parkometrem oraz jeden parking długoterminowy (w garażach). Na parkingach krótkoterminowych każde pół godziny kosztuje $1 i na parkingu długoterminowym również $1 za każde pół godziny. Parking krótkoterminowy z parkometrem znajduje się najbliżej główego terminala, a kosztuje $0.25 za 10 minut. Zarówno parkingi krótkoterminowe jak i te długoterminowe znajduą się w 9-piętrowym garażu A. Długoterminowy parking jest również dostępny w garażach 5-piętrowych B i C, które znajdują się tuż obok garażu A. Kasa oraz samoobsługowy automat do kart kredytowych są otwarte przez całą dobę i przyjmują gotówkę oraz wszystkie główne karty kredytowe lub debetowe.
Informacje dotyczące parkingów są dostępne pod numerem telefonu 857-3348 lub 857-3340.

Wynajem samochodów:

Na otnisku istnieje mozliwość wypożyczenia samochodów firm: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Thrifty.