Lotnisko Girona Costa Brava Airport

Lotnisko Girona Costa Brava Airport
Girona-Costa Brava Airport
17185- Vilobi de Onyar
Girona - Costa Brava
Spain
Tel.: +34(0)972 186 600
Fax: +34(0)972 474 334

Lokalizacja:

Port lotniczy Girona Costa Brava znajduje się w północno wchodniej Hiszpani, 12 km od centrum Girony i około 100 km od Barcelony.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Na lotnisko Girona-Costa Brava Airport prowadzą trzy drogi krajowe, w tym dwie międzynarodowe. E-15/AP-7 łączy lotnisko z Perpignan we Francji, C-25 prowadzi z Lleidy do Girony, a N-II łączy Madryt z Barceloną i Perpignan we Francji.

Transport publiczny:

Taxi: Postoje taksówek znajdują się przed głównym wejściem. Podróż do centrum miasta trwa około 20-30 minut i kosztuje średnio 20 euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie lotniska.

Autobusy: Przed halą przylotów znajduje się przystanek autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy do Girony, Costa Brava i Barcelony. Do centrum Girony autobusy odjeżdżają co 20 minut począwszy od godziny 5 rano, zaś autobusy do Barcelony są zkomunikowane z przylotami samolotów. Więcej informacji można znaleźć na stronie lotniska.

Parkingi:

Parking znajduje się przed termianle głównym i czynny jest 24 h na dobę. Podzielony on jest na trzy strefy, z przeznaczeniem na 3300 miejsc parkingowych, z czego częśc miejsc dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje dostepne na stornie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypozyczalnie samochodów następujacych firm: Avis, Atesa, AurigaCrown Car Hire, Europcar, Goldcar Rental.

Informacja lotniskowa:

W terminalu glównym w hali przylotów znajduje się punkt informacji lotniskowej i turystycznej, Tel.: 972 186 708.