Lotnisko Caracas Maiquetia International

Lotnisko Caracas Maiquetia International
Caracas Maiquetía International Airport (Simón Bolívar)
Maiquetía, Edo Vargas,
Venezuela 1161
Tel.: 58 (0212) 303 1329

Lokalizacja:

Port lotniczy Caracas Maiquetía International położony jest 20 km na północ od Caracas, w miejscowości Maiquetía. Jest to najwieksze lotnisko w Wenezueli.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum Caracas na lotnisko prowadzi droga Autopista Norte- Sur, orientacyjny czas przejazdu wynosi około 30 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Licencjonowana korporacja taksówkarska Corporación Anfitriones de Venezuela (tel: 0212) 352 8555, jest do dyspozycji pasażerów przez 24 h na dobę. W Hali Przylotów znajduje się stoisko tej firmy, przy którym można zamówic taksówkę i uiścić opłate z góry za kurs. Taksówkę można również zamówic przez stronę internetową: (www.taxitocaracas.com).
Autobusy: Na lotnisku swoje usługi przewozowe oferuje firma UCAM buses (tel: (0212) 352 4818), której autobusy kursuja pomiedzy lotniskiem, a Caracas. Orientacyjny czas podróży wynosi około 40 minut.

Parkingi:

Lotnisko dla swoich pasażerów udostepnia parking krótko i dlugoterminowy. Parking otwarty jest przez 24 h na dobę 7 dni w tygodniu i może pomieścić ponad 4500 samochodów.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów nastepujących firm: Aco Alquiler, Amigo, Auto 727, Avis, Budget, Hertz, Margarita Rental i Rojas. Stanowiska wypożyczalni zlokalizowane są na obu terminalach.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej znajdują się na obu terminalach.