Lotnisko Osaka Kansai International Airport

Lotnisko Osaka Kansai International Airport
1-banchi, Senshu-kuko Kita
Izumisano-shi
Osaka 549 8501
Japonia
Tel.: (0)724 552 500
Fax: (0)724 552 058
tn0010@kiac.co.jp

Lokalizacja:

Międzynarodowe lotnisko Kansai znajduje się w Zatoce Osaka około 50 km na południowy zachód od Osaki. Ze względu na brak miejsca w pobliżu wielkich miast port lotniczy został wybudowany na sztucznej wyspie, która jest połączona z lądem za pomocą najdłuższego na świecie mostu dwukondygnacyjnego. Lotnisko Kasai jest głównym międzynarodowym lotniskiem japońskiego regionu Kansai wliczając takie miasta jak Osaka, Kyoto i Kobe.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd na sztuczną wyspę, na której znajduje sie lotnisko Kansai możliwy jest dzięki specjalnie wybudowanemu mostowi dwukondygnacyjnemu (przejazd jest płatny). Most ten łączy się z autostradą we wszystkich kierunkach (autostrada Hanshin oraz Hanwa).

Transport publiczny:

Autobus:
Przystanki autobusowe znajdują się na pierwszym piętrze na zewnątrz hali przylotów. Bilety można kupić w biletomatach również na zewnątrz terminala przylotów. Koszt przejazdu jest porównywalny z lub trochę większy od przejazdu pociągiem, a autobusy kursują bezpośrednio do największych hoteli (transport do rejonu Umeda trwa około 60 minut i kosztuje 1,300 yenów). Przejazd autobusem jest jednocześnie najlepszą opcją dla podróżnych przesiadających się na loty krajowe na lotnisko Itami w Osace (70 minut; 1,700 yenów).

Pociąg:
Pociągi są najlepszym środkiem transportu do Osaki i Kyoto. Wszystkie pociągi odjeżdżają ze stacji kolejowej przy lotnisku Kansai, która znajduje się przed halą przylotów. Na drugim piętrze jest wyraźnie oznaczone przejście dla pieszych prowadzące do stacji. Z portu lotniczego Kansai można podróżować pociagami 2 przewoźników: JR (Japan Railway) oraz Kolejami Nankai. Pociągi JR West Haruka kursują z lotniska do Tennoji (29 min; 1,160 yenów), Shin-Osaka (45 min, 2,470 yenów) i Kyoto (73 min, 2,980 yenów). Pociągi JR Rapid Service kursują co 20 minut i łatwo nimi dojechać do Kobe i Kyoto z przesiadką w Osace. Koleje Nankai Railways oferują najlepsze połączenia do centrum Osaki. Przejazd do Namba trwa około 34 min ( 1,390 yenów).
Taxi:
Przejazd taksówką jest najdroższą formą transportu. Podróż do Osaki wyniesie minimum 16,000 yenów, a do Kyoto nawet około 32,000 yenów.

Parkingi:

Dwupiętrowe parkingi mają bezpośredni dostęp do terminala pasażerskiego. Przy lotnisku są również 2 niezadaszone parkingi. Parkingi dla osób niepoełnosprawnych znajdują się na parkingach dwu-poziomowych. Postój 15 min kosztuje 100 yenów, 7,5 – 12 godzin kosztuje 3,000 yenów. Postój 24 godzinny to koszt w wysokości 4,000 yenów, 48 godzinny – 6,000 yenów, a 72 godzinny – 8,000 yenów.

Wynajem samochodów:

Biura wynajmu samochodów znajdują się na pierwszym piętrze lotniska. Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodów firm: Japaren, Mazda, Nippon, Nissan, Orix i Toyota.