Lotnisko Tokio Narita International Airport

Lotnisko Tokio Narita International Airport
Tokyo Narita Airport
Narita-shi, Chiba 282-8601
Japonia
Tel: (0476) 322 802 lub 348 000
naa1@naa.go.jp

Lokalizacja:

Międzynarodowe lotnisko Narita znajduje się 65 km na wschód od Tokio i jest największym portem lotnicznym w Japonii. Lotnisko Narita przejęło niemal wszystkie połączenia międzynarodowe od tokijskiego lotniska Haneda, które w rezultacie stało się portem krajowym z tylko trzema połączeniami międzynarodowymi. Lotnisko Narita posiada dwa wielopiętrowe terminale, między którymi kursuje bezpłatny autobus (shuttle bus).

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Port lotniczy Narita jest położony przy autostradzie Shin-Kulo Expressway, która łączy się z autostradą Higashi-Kanto Expressway i drogą 95 prowadzącą do Tokio i pobliskich miast.

Transport publiczny:

Autobus:
Autobusy z lotniska Narita jada na lotnisko Haneda, do centrum Tokio, do większości głównych hoteli w Tokio oraz na stację Tokyo Station i Shinjuku Station. Z lotniska można dojechać również do innych miast takich jak Sendai, Utsunomiya i Omiya. Autobusy odjeżdżają z Terminalu 1 (Skrzydło Północne) i Terminalu 2 (Skrzydło Południowe).
Pociąg:
Przejazd pociągiem jest najtańszą opcją transportu z i na lotnisko. Każdy z terminali ma swoją własną stację kolejową: Terminal 1 - The Narita Airport Station, a Terminal 2 - the Airport Terminal 2 Station. Koleje Keisei Electric Railway kursują do Keisei Ueno w centrum Tokio oraz na lotnisko Haneda. Koleje Japan Railways oferują połączenie Narita Express (wymagana uprzednia rezerwacja) oraz szybkie połączenia bez uprzeniej rezerwacji do Tokio i pobliskich miejscowości.
Taxi:
Postoje taksówek znajdują się przed terminalami pasażerskimi. Przejazd taksówką jest najmniej atrakcyjną opcją, gdyż kurs do centrum Tokio jest bardzo drogi (około 30,000 yenów) i często długo stoi się w korkach.

Parkingi:

Na lotnisku są parkingi długo i krótkoterminowe. Na parkingu P1, który znajduje się przed Terminalem 1, jest około 1,000 miejsc parkingowych. Natomiast parking P2 ma około 1,300 miejsc i znajduje się przy Terminalu 2.

Wynajem samochodów:

Na obu terminalach lotniska znajdują się biura wynajmu samochodów firm: Toyota, Nissan, Nippon. Dodatkowo na Terminalu 1 można wypożyczyć samochody firmy Matsuda, a na Terminalu 2 – Japaren.