Lotnisko Tokio Haneda International Airport

Lotnisko Tokio Haneda International Airport
Tokyo International Airport – Haneda Airport
Haneda Airport 3-Chome
Ohta-ku
Tokyo 144-0041
Japonia
Tel. 03-5757-8111

Lokalizacja:

Port lotniczy Haneda znajduje się około 14 km na południe od Tokio i obsługuje przede wszystkim loty krajowe.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd na lotnisko jadąc z centrum Tokio: należy wjechać na autosrtradę 1 i podążać za znakami na Haneda Airport.
Jadąc z południa Tokio: należy wjechać na autostradę 1, jechać w kierunku Tokio i kierować się znakami na Haneda Airport. Zjazd do terminali pasażerskich znajduje się około 15 km przed centrum Tokio.

Transport publiczny:

Autobus:
Autobusy z lotniska Haneda kursują co 30 lub 60 minut do centrum Tokio oraz pobliskich miast. Oto kilka podtawowoych tras z przybliżonym czasem przejazdu i kosztem podróży: Yokohama Station — 30 min/560 yenów; Tokyo Station — 40 min/900 yenów; Shinjuku Station — 50 min/200 yenów; Ikebukuro Station — 70 min/200 yenów; Narita International Airport — 75 min/3,000 yenów; Chiba Station — 80 min/1,330 yenów.
Pociąg:
Z portu lotniczego Haneda odjeżdżają pociągi firmy Tokyo Monorail oraz Keihin Kyuko Railway (Keikyu). Tokyo Monorail oferuje połączenia do Hamamatsucho Station (470 yenów), gdzie można przesiąść się na Linię Yamanote, aby dojachac do różnych miejsc w Tokio. Pociąg ekspresowy jedzie bezpośrednio z lotniska Haneda do Hamamatsucho w 16 minut. Keihin Kyuko Railway (Keikyu) kursuje do Shinagawa Station (19 min./400 yenów) i do Yokohama Station (27 min./470 yenów). Niektóre pociągi jadą na międzynorodowe lotnisko Narita (około 2 godz./1,560 yenów).
Taxi:
Przejazd taksówką z lotniska Haneda do Tokio kosztuje około 6,000 yenów.

Parkingi:

Przy lotnisku Haneda są parkingi długo i krótko-terminowe (w sumie jest 5 różnych parkingów wielopiętrowych). Parkingi krótkoterminowe są dostępne na wszystkich 3 terminalach. Parkingi P1 i P2 znajdują się przed Terminalem 1 i są przeznaczone dla pasażerów przylatujących z i na te terminale. Parking P3 i P4 oferują miejsca dla pasażerów, którzy mają loty na lub z Terminala 2, a parking P5 znjaduje się w pobliżu Terminala Międzynarodowego. Parkingi długoterminowe P1 i P2 znajdują się przed Trminalem 1, a parkingi P3 i P4 mieszczą się przy Terminalu 2. Długoterminowy parking P5 jest przeznaczony dla pasażerów podróżujących z Terminala Międzynarodowego.

Wynajem samochodów:

Biura wynajmu samochodów znajduja się w części hali przylotów na Terminalu 1 i 2. Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodów firm: Japaren, Nippon, Nissan, Toyota.