Lotnisko New Delhi Indira Gandhi International Airport

Lotnisko New Delhi Indira Gandhi International Airport
Indira Gandhi International Airport
New Delhi 110 037
India
Tel.: 0091 11 25661000 (T1)
Tel.: 0091 11 25662000 (T2)

Lokalizacja:

Lotnisko Indira Gandhi znajduje się 23 km na południe od Delhi. Port lotniczy w Delhi jest największym lotniskiem w Indiach i najbardziej ruchliwym w południowej Azji.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Na lotnisko Indira Gandhi z Delhi prowadzi droga krajowa NH 8. Droga na lotnisko jest dobrze oznakowana. Przejazd zajmuje około 45 minut w normalnych warunkach, ale należy doliczyć około 30 minut w razie podróży w godzinach szczytu.

Transport publiczny:

Autobus:
Autobusy są najpopularniejszym i najtańszym środkiem transportu z lotniska do Delhi. Jest to też jeden z najszybszych środków transportu do Delhi. Autobusy kursują co 30 minut i przewoźnicy oferują połączenia do centrum Delhi włączając Connaught Place oraz dworzec Interstate Bus Terminal. Autobusy są wyposażone w klimatyzację. Autobusy odjeżdżają spod hali przylotów na Terminalu 2 do centrum Delhi przez Terminal 1 przez 24 godziny na dobę (czas przejazdu to
około 50 minut).

Pociąg:
Kasa biletów kolejowych znajduje się na Terminalu 2 w części hali przylotów.

Taxi:
Na lotnisku w Delhi w hali przylotów na obu terminalach znajduje się Posterunek Policji, który wydaje vouchery na podróż do miasta. Za voucher płaci się na miejscu i należy go zatrzymać aż do momentu dojazdu na wybrane przez nas miejsce, a dopiero potem wręczyć taksówkarzowi. Taki sposób podróży jest tańszy od przejazdu tradycyjna taksówką.
Międzynarodowe lotnisko w Delhi ma umowy z 3 korporacjami taksówkarskimi:
Meru Cabs – kasa znajduje się w hali przylotów na Terminalu Międzynarodowym T3 oraz na Terminalu Krajowym T1C.
Mega Cabs – kasa znajduje się w hali przylotów na Terminalu Międzynarodowym i Krajowym.
Easy Cabs – kasa znajduje się w hali przylotów na Terminalu Krajowym T1C.
Kasy, w których można zamówić tradycyjną taksówkę mieszczą się w halach przylotów i są otwarte 24 godziny na dobę. Taksówki są wyposażone w GPS oraz klimatyzację. Postoje taksówek znajdują się przed terminalami.

Parkingi:

Parking jest dostępny przy obu terminalach. Przy Terminalu 2 znajdują się 2 parkingi, a przy Terminalu 1 jest jeden parking. Między Terminalem 1 a parkingiem możliwy jest bezpłatny przejazd autobusem.

Wynajem samochodów:

Biura wynajmu samochodów znajdują się w hali przylotów. Firmy te oferują samochody tylko z kierowcą.