Lotnisko Sapporo Okadama

Lotnisko Sapporo Okadama
Okadama-cho, Higashi-ku, Sapporo, 007-0880 JAPAN
Tel.: +81 (0)11 7857871, 7814161
Fax: +81 (0)11-785-7873

Lokalizacja:

Port lotniczy znajduje się w odległości ok. 7,4 km na północ od centrum miasta Sapporo położonego na wyspie Hokkaido. Infrastruktura lotniskowa została utworzona w miejscu lotniska wybudowanego w czasach Drugiej Wojny Światowej. Obecnie lotnisko jest użytkowane wspólnie przez Japońskie Siły Samoobrony oraz lokalnego przewoźnika Hokkaidō Air System. Użytkowanie portu lotniczego jest ograniczone do obsługiwania samolotów turboodrzutowych, natomiast większe jednostki są przyjmowane przez New Chitose Airport położony w odległości 45 km na południe od miasta.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do lotniska jest możliwy dojazd samochodem lub taksówkami. Wjeżdżając do miasta od strony wschodniej lub zachodniej należy kierować się na drogę ekspresową Sasson Expressway, która przebiega w pobliżu lotniska.
Orientacyjny czas dojazdu wynosi:
Z dworca kolejowego JR Sapporo Station – około 20 min;
Od stacji metra Subway Toho Line Sakaemachi Station – około 30 min;
Od stacji metra Subway Nanpoku Line Azabu Station – około 10 min;
Sasson Expressway Sapporo Kita IC (od strony zachodniej ) – około 10 min;
Sasson Expressway Fushiko IC (od strony wschodniej) – około 05 min;

Transport publiczny:

Do portu lotniczego istnieje dogodne połączenia lokalnymi autobusami miejskimi
Linia przewoźnika Hokuto Koutsu obsługuje połączenie z dworca kolejowego JR Sapporo Stadion. Autobusy odjeżdżają spod wyjścia południowego – czas trwania podróży około 30 min.
Linia przewoźnika Chuou Bus obsługuje połączenia ze stacji metra Subway Toho Line Sakaemachi Station – czas trwania podróży około 5 min.
Ze stacji metra Subway Nanpoku Line Azabu Station – czas trwania podróży około 15 min.
Z dworca autobusowego Chuou Bus Station – czas trwania podróży około 35 min.
W pobliżu portu lotniczego można podjechać linią metra koloru zielonego i należy wówczas wysiąść na stacji Subway Toho Line Sakaemachi Stadion.
Nie istnieje żadne połączenie za pomocą busów (shuttle bus) pomiędzy Okadama Airport a Shin Chitose Airport.

Parkingi:

Przed frontem portu lotniczego znajduje się teren parkingowy z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Wynajem samochodów:

Na terenie portu nie znajduje się punkt wynajmu samochodu. Można znaleźć go po prawej stronie od prawego wejścia głównego. Punkt udostępnia samochody z lokalnych firm: Toyota Rent-A-Lease, Nippon Rent-a-car, Nissan Rent-a-car, Joycar Rent-a-car.

Informacja lotniskowa:

Sapporo Okadama Airport jest małym lokalnym portem lotniczym i w związku z tym nie posiada wydzielonego punktu informacyjnego a także punktu informacji turystycznej. Jedynie w hali przylotów znajduje się tablica informacyjna. Jest ona usytuowana po prawej stronie lewego wejścia głównego.