Lotnisko Lamezia Terme Airport

Lotnisko Lamezia Terme Airport
Società Aeroportuale Calabrese S.p.A.
Aeroporto Internazionale
I-88040 Lamezia Terme (CZ)
Italy
Tel.: +39(0)968 414333
Fax: +39(0)968 411032
Mail: info@sacal.it

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Lamezia Terme zlokalizowany jest na południu Włoch, zaraz przy zachodniej linii brzegowej kraju. Lotnisko położone jest około 2 km od Lamezia Terme, w Kalabrii.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest przy dużym węźle komunikacyjnym łączącym główne drogi w regionie. Z tego powodu lotnisko ma bardzo dogodne połczenie z innymi regionami i miastami Włoch. Z Calabria i Cosenza lotnisko połączone jest autostradą A3 do Salerno, z Catanzaro i Crotone należy podróżować drogą SS280 w kierunku Lamezia Terme, natomiast z Vibo Valentia należy jechać drogą SS19 w kierunku Lamezia Terme. Podróż między lotniskiem, a centrum miasta Lamezia Terme zajmuje ok. 25 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek zlokalizowany jest naprzeciwko hali przylotów. Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej: +39(0)968 51722. Taksówkarze ustawiają liczniki przed odjazdem, dlatego cenę przejazdu można poznać przed wejściem do taksówki.

Autobusowy: Autobusy odjeżdżają regularnie do Crotone, tel.: +39(0)962 21709. Czas podróży wynosi prawie 2 godziny. Dostępne są również połączenia do Cosenza (czas podróży ok. 1 godziny) oraz do Catanzar (czas podróży ok. 40 minut).

Kolejowy: Lotnisko znajduje się 2 km od stacji kolejowej w mieście Sant’Eufemia. Pociągi odjeżdzają tylko w weekendy i raczej nieregularnie do miast Catanzaro, Cosenza oraz Vibo Valentia. Na stację kolejową w Lamezia Terme Centrale, która jest głównym węzłem kolejowym w prowincji Catanzaro, można dojechać autobusem lub taksówką.

Parkingi:

Naprzeciwko terminala znajduje się płatny parking o pojemności 850 pojazdów. Są również dostepne 2 duże parkingi, które znajdują się nieco dalej od lotniska. Więcej informacji pod numerem telefonu: +39(0)968 414377.

Wynajem samochodów:

Biura wielu firm wynajmujących samochody znajdują się w hali przylotów. Są to m.in.: Avis, Europcar, Fincom, Hertz, Italy by Car, Maggiore, Sicily-by-Car, Sixt, Targarent i Quicar.

Informacja lotniskowa:

W hali przylotów znajduje się główny punkt informacyjny (tel: +39(0)968 414333), a także regionalne biuro turystyczne.