Lotnisko Alghero Airport

Lotnisko Alghero Airport
Sogeaal Relazioni con la clientela
Regione Nuraghe Biancu
Aeroporto Alghero Fertilia
07040 Alghero (SS)
Italy
Tel.: (+39) 079 935282/935011
Fax: (+39) 935219
Email: algheroairport@sogeaal.it

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Alghero położony jest około 12 km na północ od miasta Alghero i 25 km na południowy zachód od Sassari. Jest to trzeci co do wielkości port lotniczy w Sardynii. Lotnisko to w szczególności wykorzystywane jest przez tanie linie lotnicze Ryanair. Lotnisko to, może być również znane pod nazwą Fertilia Airport.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko to znajduje się w odległości 12 km na północ od Alghero. Aby dojechać z centrum Alghero na lotnisko należy kierować się drogą nr SP42, następnie skrecić w lewo, w drogę nr SP44. Orientacyjny czas podróży wynosi 25 minut. Jadąc z Sassari należy kierować na południowy zachód drogą nr SP291. Dojazd z centrum Sassari na lotnisko może nam zająć okolo 40 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuż przed wejściem głównym do Hali Przylotów. Podróż taksówką z lotniska do Alghero może kosztować od 15 do 20 Euro. Więcej informacji można uzyskać pod numer tel.: +39(0)79 935035.

Autobusy: Po każdy przylocie, regularnie kursuje autobus do Via Cagliari w Alghero. Na dwie godziny przed każdym odlotem, kursuje autobus lotniskowy z Alghero. Tanie linie lotnicze Ryanair mają swoje własne atubusy, które dojeżdżają do Cagliari. Na lotnisku w sklepie z pamiątkami można zakupić bilety autobusowe na przejazd lokalnymi busami. Przystanek autobusowy znajduje się około 100 metrów od terminala głównego.

Kolej: Na lotnisku Alghero nie funkcjonuje transport kolejowy, ale dostępny jest autobus, którym można dojechać do stacji kolejowej w Alghero. Kursują tam pociągi, które dojeżdżają do różnych mijescowości w Sardynii, m.in. do Olbi, Sassari i Cagliari.

Parkingi:

Do dyspozycji pasażerów są parkingi krótko i długoterminowe. Parking ten przystosowany jest do potrzeb ludzi niepełnosprawnych. Wiecej informacji można uzyskać pod numerem tel.: +39(0)79 935011.

Wynajem samochodów:

W Hali Przylotów znajdują się stoiska firm oferujacych wynajem samochodów, sa to m. in.: Autonoleggio Pinna, Avis, Europcar, Hertz, Maggiore, Ruvioli, Sardinya i Thrifty.

Informacja lotniskowa:

Na lotnisku w Hali Przylotów znajduje się punkt informacji turystycznej i lotniskowej. Można tam uzyskać m.in. ogólne informacje o Sardynii, możliwościach transportu z lotniska i noclegach.