Lotnisko Figari Airport

Lotnisko Figari Airport
Aeroport de Figari Sud Corse
20114 Figari
Corse
La France
Tel. : +33(0)4 9571 1010
Fax: +33(0)4 9571 1000
Email: jm.serra@sudcorse.cci.fr

Lokalizacja:

Port lotniczy Figari Sud Corse położony jest we Francji, nieopodal miasteczka Figari, około 15 km na południowy zachód od Porto - Vecchico, które jest trzecim co do wielkości miastem na Korsyce. Lotnisko to cieszy się szczególną popularnością podczas wakacyjnych wyjazdów.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest około 3 km od Figaro. Dojazd z Figaro na lotnisko jest bardzo łatwy i szybki, należy kierować się na północny zachód drogą nr D322. Orientacyjny czas podróży wynosi 5 minut. Aby dojechać na lotnisko Figari Airport z Porto - Vecchico, należy kierować się na południowy zachód drogą numer D859, podróż może trwać około 30 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem głównym lotniska. Opłata za przejazd taksówką z lotniska do Porto - Vecchio wynosi około 30 Euro. Można również zarezerwować taksówkę w jednej z dostępnych firm, m.in. w Baldacchino pod nr tel.: +33 (0) 617 77 37 96, bądź poprzez firmę Baudier pod nr tel.: +33 (0) 611 52 11 74.

Autobusy: Do dyspozycji pasażerów dostępne są autobusy, którymi można dojechać z lotniska Figari Airport do miasteczka Figari i Porto - Vecchico. Autobusy te kursują codziennie w niewielkich odstępach czasu.

Kolej: Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w centrum Porto - Vecchico, dojechać tam można autobusem kursującym bezpośrednio z lotniska.

Parkingi:

Na lotnisku do dyspozycji pasażerów znajduje się niestrzeżony parking krótko i długoterminowy. Parking ten może pomieścić do 200 samochodów osobowych.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku Figaro istnieje możliwość wypożyczenia samochodów m. in. następujących firm: Hertz, Avis, Alamo, Budget Dollar, National Sixt, Thrifty Eurocar.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajdujący się na lotnisku udziela informacji na temat rozkładu lotów, transportu publiczbnego i opłat parkingowych. W głównej hali lotniska jest wystawiona elektroniczna tablica informacyjna. Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +33(0)4 9571 1010.