Lotnisko Pescara Airport

Lotnisko Pescara Airport
Aerporto Internationale d'Abruzzo
Via Tuburtina KM 229,100
65131 Pescara
Italia
Tel.: +39(0)8 95 898 9512
Fax: +39(0)85 432 4207
Email: info@abruzzo-airport.it

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Pescara Airport znany jest również pod swoją oficjalną nazwą d'Abruzzo International Airport. To niewielkie lotnisko położone jest niedaleko miasteczka Pescara, w środkowo wschodniej części Włoch, około 2 h drogi od Rzymu.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest około 6 km na północny wschód od centrum Pescary. Poniżej wskazówki dojazdu z Rzymu i Neapolu.

Jadąc z Rzymu autostardą A25 Rzym - Pescara należy wybrać zjazd “Chieti-Pescara”, następnie podążać w kierunku Pescary. Na kolejnym zjeździe “Sambuceto-Aeroporto” należy podążać za znakami drogowymi prowadzącymi na lotnisko.

Jadąc z Neapolu najszybciej można dostać się na lotnisko autostradą A1 w kierunku Rzymu,
następnie należy wybrać zjazd na “Caianello” i podążać za znakami drogowymi na Isernia. Z Iserny powinniśmy kierować się na Vasto, gdzie po drodze pojawią się znaki na autostradę A14. Stamtąd należy wybrać zjazd “Pescara Ovest-Chieti”, skręcić w prawo (dwukrotnie). Drogą Tiburtina podążać w kierunku Pescary. Po przejechaniu około 6 km, po swojej lewej stronie będziemy mmieli lotnisko Abruzzo Airport.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuż przed głównym wejściem na lotnisko. Podróż z lotniska do centrum Pescary kosztuje około 15 Euro. Można również zarezerwować taksówkę dzwoniąć pod numer +39(0)3 0853 5155.

Autobusy: Autobus lini nr 38 kursuje codziennie pomiędzy lotniskiem, a centrum Pescary. Podróż w jedną stronę kosztuje 1 Eur. W Hali Przylotów znajduje się automat biletowy, w którym można zakupić bilety. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.gtm.pe.it.

Parkingi:

Na lotnisku Pescara Airport do dyspozycji pasażerów jest 500 miejsc parkingowych. Pierwsze 20 minut postoju jest bezpłatne, 1 h parkowania kosztuje 2 Euro. Szczegółowy cennik opłat parkingowych znajduje się na głównej stronie lotniska, w zakładce parkingi. Parking czynny jest 24 h na dobę. Personel parkingowy pracuje w godzinach od 06:00 do 23:00.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie aut następujacych firm: Auto Europa, Avis, Europcar, Hertz, Sixt, Targa Rent, Maggiore i Onair bus.

Informacja lotniskowa:

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod czynnym numerem telefonu: +39(0)8 95 898 9512.