Lotnisko Tampere-Pirkkala Airport

Lotnisko Tampere-Pirkkala Airport
Varikontie 14
FIN 33960 Pirkkala
Finland
Telephone: +358(0)3 283 5311
Fax: +358(0)3 283 5399
Email: tiedotus@finavia.fi

Lokalizacja:

Międzynarodowe lotnisko Tampere-Pirkkala zlokalizowane jest ok. 180 km na północ od stolicy Finlandii – Helsinek oraz ok. 17 km na południowy zachód od centrum Tampere – średniej wielkości miasta Finlandii. Obsługuje rocznie ok. 600 tys. pasażerów. Na lotnisku znajdują się 2 terminale – pierwszy obsługujący pasażerów, czartery oraz kargo, drugi (stary terminal) obsługujący loty Ryan Air.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechać na lotnisko należy kierować się drogą nr 3, a następnie skręcić w lewo w drogę nr 308. Dojazd z centrum Tampere na lotnisko i odwrotnie zajmuje ok. 20 minut, a odległość wynosi ok. 17 km. Droga jest dobrze oznakowana.

Transport publiczny:

Taxi : Taksówki dostępne są na lotnisku. Podróż do Tampere trwa ok. 20 minut. Dostępna jest wcześniejsza rezerwacja taksówki pod numerem tel. +358(0)100 4131, www.taksitampere.fi

Autobusy : Dostępny jest transport publiczny. Autobus linii nr 61 kursuje między pierwszym terminalem lotniska, a Tampere – wyjazd z Pyynikintori. Autobus zatrzymuje się na żądanie oraz na przystankach po drodze. Podróż trwa ok. 40 minut. Rozkład jazdy znajduje się na stronie: www.airpro.fi/linjaautojenaikataulut.

Kolej : Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem. Jednakże, spod terminala 2 odjeżdża autobus, który kieruje się na stację kolejową w Tampere. Więcej informacji na stronie internetowej: www.airpro.fi/bus_schedules

Parkingi:

Lotnisko posiada przestrzenie parkingowe. Opłaty parkingowe uzależnione są od długości postoju i wynoszą od 1 do 45 euro.

Wynajem samochodów:

Przy lotnisku działa kilka firm zajmujących się wynajmem samochodów. Stoiska tych firm znajdują się naprzeciwko pierwszego terminala, m.in.: Avis, Europcar, Hertz, Scandia Rent, Sixt.

Informacja lotniskowa:

Na obu terminalach znajdują się punkty informacyjne, gdzie można otrzymać informacje o lotnisku oraz o przylotach i odlotach. Do punktów informacyjnych należy się również zgłaszać w przypadku zgubienia lub znalezienia bagażu.