Lotnisko Toulon-Hyeres Airport

Lotnisko Toulon-Hyeres Airport
l'Aéroport International de Toulon-Hyères
Boulevard de la Marine
83400 Hyères
France
Tel.: +33(0)825 01 83 87
Fax: +33(0)494 00 84 13
e-mail: aeroport@var.cci.fr

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Toulon-Hyères zlokalizowany jest na południu Francji przy samej linii brzegowej Morza Śródziemnego. Lotnisko przyjmuje ok. 700 tys. pasażerów rocznie. Odległość do najbliższego miasta Toulon wynosi ok. 23 km na zachód. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia m.in. z Londonem, Rotterdamem, Brukselą i Paryżem.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko posiada dogodne połączenie z Autostradą A570 oraz drogę N98. W miejscowości Hyères należy zjechać na południe w drogę D559, następnie po ok. 3 km rozjazdem w lewo w drogę D197 i dalej w drogę D42, która prowadzi prosto na lotnisko. Odległość do Toulon wynosi ok. 23 km na zachód (czas podróży ok. 20 minut), natomiast odległość do Saint-Tropez wynosi ok. 52 km na wschód (czas podróży ok. 1 godzina).

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się naprzeciwko hali przylotów. Podróż do Toulon zajmuje ok. 20 minut. Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna: +33(0)494 00 60 00.

Autobusowy: Przystanek autobusowy znajduje się naprzeciwko głównego wejścia na lotnisko. Autobusy kursują zgodnie z planem lotów codziennie między lotniskiem, a Hyères (czas podróży ok. 10 minut) oraz Toulon (czas podróży ok. 30 minut). W weekendy i codziennie w czasie wakacji autobusy kursują również do Saint-Tropez.

Kolejowy: Brak jest bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem. Autobusy kursują na stację kolejową w Toulon skąd można dalej podróżować do Marsylii, Le Luc, Fréjus-St Raphaël,Cannes i Nicei.

Parkingi:

Przed terminalem znajdują się 2 duże parkingi: P1 – krótkoterminowy oraz P2 – długoterminowy. W hali przylotów znajduje się punkt informacyjny, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat parkingów (tel: +33(0)494 00 83 14).

Wynajem samochodów:

W hali przylotów znajdują się biura francuskich i europejskich firm oferujących wynajem samochodów, są to m.in.: Europcar i National/Alamo, Hertz, Sixt.

Informacja lotniskowa:

W hali przylotów znajduje się punkt informacji lotniskowej i turystycznej, gdzie można uzyskać informacje na temat dostępnego transportu i możliwego zakwaterowania w regionie.