Lotnisko Trapani Airport

Lotnisko Trapani Airport
91020 Trapani
C. da Birgi
Italy
Telephone: +39(0)923 842502
Fax: +39(0)923 843267
Email: info@airgest.it

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Trapani zlokalizowany jest na zachodnim wybrzeżu wyspy Sycylia, pomiędzy miastami Trapani i Marsala. Odległość do obu miast wynosi ok. 15 km. Jest to lotnisko zarówno cywilne jak i wojskowe. W ostatnich latach lotnisko bardzo się rozrosło, głównie dzięki lotom tanich linii lotniczych. Przyjmuje ok. 1 mln pasażerów rocznie i jest 3 portem lotniczym Sycylii.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

W pobliżu lotniska znajduje się autostrada A29 do Palermo (odległość ok. 90 km). Do centrum Trapani oraz Marsala można dojechać drogami SP21 lub SS115 (jadąc odpowiednio na północ lub południe). Dojazd do Trapani i Marsala zajmuje ok. 30 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się obok terminala, naprzeciwko głównego wejścia.

Autobusowy: Lotnisko posiada połączenia autobusowe z centrum oraz portem Trapani, a także z głównymi miastami wschodniej części Sycylii (Marsala, Palermo, Sciacca, Agrigento). Przystanek autobusowy znajduje się naprzeciwko terminala. Rozkłady jazdy autobusów można znaleźć na stronie internetowej: www.airgest.it/en/from-to-airport-buses-and-shuttles.asp

Kolejowy: Brak jest połączenia kolejowego z lotniskiem. Najbliższa duża stacja kolejowa znajduje się w Trapani.

Parkingi:

Przy lotnisku znajdują się 2 parkingi z 563 miejscami postojowymi: krótko i długoterminowy. Oba parkingi są płatne.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku swoje siedziby ma kilka firm oferujących wynajem samochodów, m.in.: Avis, Europcar, Hertz, Maggiore, Nolomania oraz Sixt.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny znajduje się w terminalu. Informacje o lotnisku oraz plan przylotów i odlotów można znaleźć pod nr tel.: +39(0)9238402 oraz poprzez adres e-mail: info@airgest.it