Lotnisko Nagoya Chubu Centrair Airport

Lotnisko Nagoya Chubu Centrair Airport
Nagoya International Centre Building, 47-1 Nagono 1-chome, Nakamura-ku, Nagoya 450-0001, JAPONIA
Tel.: +81 (0) 52 569381195
Fax: +81 (0) 52 5337773
e-mail: cjiac-procurement@cjiac.co.jp

Lokalizacja:

Port lotniczy jest położony na sztucznej wyspie w Zatoce Ise, 35 km na południe od Nagoya. Najbliższym miastem na lądzie jest Tokoname City. Inne nazwy lotniska: Chūbu Centrair International, Chūbu Kokusai Kūkō.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd do lotniska z dzielnicy Nagoja City trwa od 30 do 40 min. Należy kierować się na południe drogą Nagoya Expressway, następnie na półwysep Chita w kierunku Centrair Line.

Transport publiczny:

Pociąg: Jest to najbardziej dogodny i najszybszy środek transportu do centrum Nagoya. Podróż Railroad Nagoya pomiędzy lotniskiem a centrum miasta trwa 28 min. Perony na lotnisku połączone są przejściami z terminalem pasażerskim.

Autobus: Z lotniska można dojechać do wielu miast autobusami. Przystanek znajduje się na 1 piętrze terminala pasażerskiego. Usługi oferują: JR Tokai Bus Company - tel.: 052 354 3811 oraz Meitetsu Bus – tel.: 052 582 5151. Kasy biletowe i informacja o rozkładzie znajdują się przy głównym punkcie informacyjnym lotniska.

Taxi: Postoje taksówek znajdują się bezpośrednio przed terminalem lotniska. Przy głównym punkcie informacyjnym na lotnisku znajduje się także informacja o taxi.

Parkingi:

Parking dla samochodów znajduje się w pobliżu terminala pasażerskiego i może pomieścić 5.800 pojazdów. Jest on połączony przejściem z terminalem.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajduje się punkt informacyjny dla osób, chcących wynająć samochód. Personel może pomóc w uzyskaniu informacji o ofercie oraz zasadach wynajmowania samochodów. Podróżni, chcący wynająć samochód, proszeni są o kontakt w pierwszej kolejności z tym punktem informacyjnym. Przedstawicielstwa agencji znajdują się w pobliżu terminala pasażerskiego.

Informacja lotniskowa:

Na lotnisku znajduje się kilka punktów informacyjnych, które służą także jako miejsce rezerwacji wózków dziecięcych i inwalidzkich. Takie miejsca są oznaczone symbolem „?”. Informacja turystyczna znajduje się na lotnisku, w części o nazwie Access Plaza i jest czynna w godzinach od 9.00 do 19.00.