Lotnisko Santiago de Compostela Airport

Lotnisko Santiago de Compostela Airport
15820 Santiago de Compostela/A Coruña
tel: (+34) 91 321 10 00
902 404 704
email : scqweb@aena.es

Lokalizacja:

Port lotniczy położony jest 15 km na północny wschód od Santiago de Compostela. Jest jednym z największych portów lotniczych Galicii, w prowincji A Coruña.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do lotniska prowadzi droga krajowa N-547 , która łączy Santiago de Compostela z miejscowością Lugo. Ta sama droga umożliwia również dojazd z lotniska do centrum miasta.

Transport publiczny:

Autobusowy:
Nie ma bezpośredniego transferu autobusowego z Lotniska do centrum Santiago, jednak z dworca autobusowego oraz sprzed stacji kolejowej w Santiago de Compostela na lotnisko jedzie autobus firmy Freire. Rozkład jazdy można sprawdzić tutaj:
http://www.empresafreire.com/html/castelan/seccion3b.htm
Autobusem, bezpośrednio na lotnisko można dojechać z Lugo oraz La Coruna.

Taxi:
Koszt taxi z lotniska do Santiago to około 20 Euro. Taxi znajduje się przy wyjsciu z hali przylotów ja i przy wejściu na lotnisko.

Parkingi:

Przy lotnisku znajduje się zarówno parking na którym można zostawić auto do czasu powrotu, jak i krótkoterminowy parking do odbioru pasażerów.

Wynajem samochodów:

Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji samochodu z odbiorem na lotnisku w dniu przylotu. Taki serwis oferuje Europcar. Po więcej informacji proszę kliknąć link poniżej: