Lotnisko Pisa International Airport

Lotnisko Pisa International Airport
Pisa International Airport Galileo Galilei,
Societŕ Aeroporto Toscano SPA,
56121 Pisa, Italy
Telefon: (0)50 849 111
Fax: (0)50 849 216
E-mail: sat@pisa-airport.com

Lokalizacja:

Lotnisko (1 terminal) położone jest 1.5km na północ od miasta Pisa

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko jest łatwo dostępne z miast Pisa, Genoa, Leghorn oraz Florence autostradą A12 oraz drogą ekspresową Livorno-Pisa-Florence, zjazd Pisa Centro lub autostradą A11 przez Pisa Nord łączącą się z A12 do zjazdu Pisa Centro.

Transport publiczny:

Kolejowy:

Stacja kolejowa znajduje się przy terminalu, do której można dojść krytym pasażem. Pociągi odjeżdżają do Lucca via Pisa Centrale. Pociągi podróżują również do Florencji (Firenze SMN), przez Pisa Centrale, Pontedera oraz Empolijak również inną drogą, przez miasta Montecatini i Pistoia.

Taxi:

Kompanie CO.TA.PI oraz Radio Taxi tel.: (0)50 541 600 udostępniają 24-godzinny komunikację z lotniska.

CO.TA.PI oferuje także przewóz zbiorowy, który zapewnia dowóz do stacji kolejowej Pisa Centrale oraz Ospedale Santa Chiara (Krzywa Wieża w Pizzie).

Autobusy:

Autobus nr 3 ma kilka przystanków w centrum miasta. Odchodzi sprzed hali przylotów i z Cassa Parcheggi – przed halą odlotów. Rozpoznać można go po zielonym szyldzie z napisem „City Bus”.

Parkingi:

Na terenie lotniska znajdują się parkingi krótko- i długookresowe, których całkowita liczba miejsc sięga 1200 stanowisk. Parking krótkoterminowy, przy strefie odlotów służy do postojów maksymalnie jednogodzinnych. Długoterminowy parking jest dostępny na terenie wielopoziomowego parkingu przy terminalu kolejowym, po stronie strefy odlotów. Parking jest darmowy przez pierwsze 30 minut postoju.

Wynajem samochodów:

Auto Europa, Avis, Sixt, Easy Car, Europcar, Hertz, Thrifty, Liberty Rent International oraz Maggiore/National mają swoje stanowiska przy hali przylotów. Samochody z szoferami oferują firmy Europcar, Liberty Rent International oraz Sixt.

Informacja lotniskowa:

Informacja lotniskowa znajduje się w hali przylotów tel.: (0)50 849 300, która udostępnia informacje nt. lotów, turystyczną. Możliwy jest również zakup biletów kolejowych i autobusowych.

Informacja turystyczna:

Punkt informacji turystycznej zlokalizowany jest na zewnątrz hali przylotów tel.: (0)50 503 700