Lotnisko Blackpool International Airport

Lotnisko Blackpool International Airport
Blackpool Airport
Squires Gate Lane,
Blackpool, Lancashire,
FY4 2QY United Kingdom
Telefon: +44 (0)870 027 3777
Telefax: +44 (0)125 334 2483

Lokalizacja:

Lotnisko (1 terminal) jest położone około 5km na południowy-wschód od Blackpool.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko znajduje się około 5km od skrzyżowania 4 trasy M55, która łączy się z M6, a dalej z M61 i M65. Jadąc M55 do skrzyżowania 4 wjeżdzamy na A5230. Jadąc prosto dojedziemy do ronda, na którym skręcamy na pierwszym zjeździe. Na następnym rondzie należy skręcić na trzecim zjeździe i jechać prosto przez trzy sygnalizacje świetlne. Lotnisko znajduje się po lewej stronie.

Transport publiczny:

Kolejowy: Szybki pociąg odchodzi ze stacji Squires Gate Lane, co godzinę, w około 53 min można się dostać bezpośrednio do stacji Preston. Z Preston można skorzystać z szeregu połączeń do reszty kraju. Stacja Squires Gate Lane znajduje się w odległości około 5 min drogi pieszo od lotniska. Bilety można nabyć w pociągu. Inną możliwością komunikacji są połączenia kolejowe odchodzące do Preston ze stacji kolejowej Blackpool North, która znajduje się około 10 minut drogi taksi od lotniska. Więcej informacji można uzyskać pod tel.: 08457 484950 lub na stronie www.nationalrailenquiries.co.uk.

Taxi: Postoje taksówek znajdują się bezpośrednio przed halą przylotów.

Autokary: Przewoźnik National Express Coach oferuje połączenia do/z Blackpool przez cały rok. Więcej informacji pod numerem National Express on 08705 808080. W obszarze miasta i okolic operują regularne linie autobusowe. Ze stacji Squires Gate Lane w kierunku centrum miasta kursują autobusy linii 7 i 11. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem tel.: 0870 608 2608.

Parkingi:

Lotnisko wyposażone jest w dwa parkingi długoterminowe i jeden krótkoterminowy. Parking dla postojów krótkotrwałych położony jest wprost przed terminalem pasażerskim, pozostałe w niewielkiej odległości. Istnieje możliwość dokonania wstępnej rezerwacji on-line oszczędzając do 35% ceny standardowej.

Wynajem samochodów:

Na terenie lotniska swoje przedstawicielstwo ma firma Hertz

Informacja lotniskowa:

Stanowisko informacji znajduje się przy wyjsciu z terminala.