BMI Baby - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2002
Centrum lotnicze Belfast-City, Birmingham, Cardiff, East Didlands, Manchester
Siedziba Castle Donington, England, United Kingdom
Program frequent-flyer BMI Diamond Club
Flota Boeing 737-300, Boeing 737-500
Typ linii tanie linie
BMI Baby
Linie lotnicze BMI Baby
Bmibaby to brytyjska tania linia lotnicza powstała w styczniu 2002 roku, mająca siedzibę główną w Derby. BMI Baby jest spółka należącą do grupy British Midlands Airways.
Linia oferuje loty na 30 kierunkach do 9 krajów, w tym z Warszawy do East Midlands.
Linie Bmibaby trzykrotnie zostały uznane za najlepsze tanie linie lotnicze w prestiżowym konkursie Telegraph Travel Awards. Wyróżnienia te są przyznawane głosami czytelników gazety “Daily Telegraph” i publikacji grupy Telegraph najlepszym firmom w branży turystycznej.
Linie Bmibaby otrzymały też nominacje i wyróżnienia w innych konkursach branżowych, w tym Guardian/Observer Travel Awards, Conde Nast Traveler, Group Travel Organizer Awards i Wanderlust Travel Awards.
Linia BMI oferuje swoim pasażerom skorzystanie z programu lojalnościowego “BMI diamond club”, uzbierane w ramach programu punkty można wymieniać na loty liniami BMI lub innymi liniami należącymi do Star Alliance.
Na flotę Bmibaby składa się 17 Boeingów 737-300 (148 miejsc) oraz 3 Boeingi 737-300 (131 miejsc).
Linia stara się jak najbardziej rozpropagować swoja markę i czyni to między innymi poprzez sport. Jako pierwsza firma w historii stała się sponsorem tytularnym brytyjskiej ligi hokeja na lodzie. Siedmioletnia umowa przewiduje, że wszystkie 10 ligowych drużyn na koszulkach będzie nosić emblemat linii a jeden z samolotów został nazwany “ice, ice baby”. BMI wspiera także drużynę rugby Cardiff Blues, dzięki czemu północna trybuna stadionu Cardiff Arms Park nazywa się “The bmibaby stand” a fani mogą zapoznać się z nowościami i promocjami oferowanymi przez linię.