Volareweb.com - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2006
Rok rozwiązania 2008
Centrum lotnicze Milan-Malpensa Airport
Siedziba Milan, Włochy
Program frequent-flyer MilleMiglia
Alianse Alitalia Group
Flota Airbus A320-200
Typ linii tanie linie
Volareweb.com
Volareweb.com (znane również jako Volare Airlines) to nieistniejący już włoski przewoźnik typu low-cost. Linie te powstały jako filia firmy Alitalia, kiedy Grupa Volare S.p.A. (holding kontrolujący Air Europe S.p.A. i Volare Airlines S.p.A.) została wystawiona na sprzedaż przez włoski rząd pod koniec 2004 roku. Oferta Alitalii opiewająca na 38 milionów Euro zwyciężyła.

Swego czasu linie Grupy Volare obsługiwały loty z Włoch do Hiszpanii, Niemiec, Francji, Belgii, Polski, Czech, Estonii i Rumunii. Poza tym często latały na lotnisko Londyn Luton. Przewoźnik zawiesił działania w listopadzie 2004 i ogłosił upadłość. Bilety na odwołane loty nigdy nie zostały zrefundowane. Od tego momentu, linie stopniowo wychodziły ze strat, obsługując wyłącznie loty krajowe.

W maju 2006 pracownicy uprzednio Grupy Volare zostali przeniesieni do Volare S.p.A. Dwa lata później Volare latały do 20 portów we Włoszech i Europie, a Air Europe - filia zajmująca się lotami czarterowymi i wypoczynkowymi, obsługiwała daleko dystansowe trasy międzynarodowe. Po fuzji Alitalia z Air One później tego samego roku, działalność Air Europe została wstrzymana.

Tania filia dawnej Alitalia-LAI - Volareweb.com, z bazą na włoskim lotnisku Milan-Malpensa nie operuje pod swą nazwą od stycznia 2009. Jest wykorzystywana do lotów Alitalia-CAI z Milan Linate jako CAI-Second. Ostatnie Airbusy A320 należące do Volare zostały przemalowane w barwy Air One w marcu 2010 roku.