Aeropelican Air Services - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1968
Centrum lotnicze Newcastle Airport (Williamtown)
Siedziba Newcastle, Nowa Południowa Walia, Australia
Program frequent-flyer Qantas Frequent-flyer
Flota BAe Jetstream 32
Typ linii linie regularne
Aeropelican Air Services
Linie lotnicze Aeropelican Air Services
Aeropelican Air Services Pty Ltd to regionalne linie lotnicze z siedzibą w Newcastle, w australijskiej Nowej Południowej Walii. Główną bazą lotniczą jest Newcastle Airport (Williamtown), z węzłem na Sydney Airport.

Linie powstały w roku 1968 i początkowo należały do rodziny Hilder osiadłej w Newcastle. W roku 1980 zostały kupione przez Masling Airlines, firmę związaną z nie funkcjonującym już Ansett Australia. Główną trasą obsługiwaną przez Aeropelican w przeszłości było połączenie Sydney z lotniskiem Belmont Airport na przedmieściach Newcastle, które swego czasu było własnością linii. Oferta ta cieszyła się dużym powodzeniem a realizowana była przy użyciu maszyn de Havilland Canada DHC-6 Twin Otter.

Upadek macierzystej firmy Ansett Australia w 2001 roku sprawił, że już rok później linie były własnością International Air Parts. Niebawem linie podpisały umowę handlową z Regional Express Airlines a w marcu 2004 wznowiono loty Sydney - Newcastle (tym razem na lotnisko Williamtown, na północy miasta). Flotę zasilono maszynami Embraer Bandeirante, a w 2005 Fairchild Metro 23 całkowicie wycofując Twin Otter. Rok później zamówiono trzy BAe Jetstream 32s, z zamiarem ogłoszenia nowych usług.

Aeropelican uzyskał licencję na trasę Sydney - Inverell, po tym jak obsługujący ją wcześniej Big Sky Express zakończył działalność.

Po zasileniu floty w dwa Jetstream 32 w 2007 roku, jednocześnie rezygnując z maszyn Metro. Pod koniec tego samego roku, Aeropelican ogłosił, że oczekuje na zgodę, aby w lutym 2008 wprowadzić loty między Newcastle i Tamworth w Nowej Południowej Walii. Linie otrzymały zgodę ze Związku Bezpieczeństwa Lotnictwa Pasażerskiego i rozpoczęto loty na tej trasie, jednak już jesienią loty do Tamworth zostały zawieszone, z uwagi na małe zainteresowanie wśród klientów.

Również w 2008 roku, International Air Parts sprzedał linię Business Air Holdings.
Na początku 2011 roku, linie obsługiwały połączenia z Sydney do Newcastle (Williamtown Airport), Narrabri, Mudgee , oraz Cooma (Snowy Mountains), a także z Newcastle do Narrabri, oraz z Brisbane do Narrabri.