Helvetic - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2001 (Odette Airways), 2003 (Halvetic Airways)
Centrum lotnicze Zurych-Kloten, Bern
Siedziba Kloten, Szwajcaria
Flota Fokker 100
Typ linii tanie linie / low-cost
Helvetic
Linie lotnicze Helvetic
Helvetic Airways to linie z główną siedzibą przy lotnisku Zurych-Kloten w Szwajcarii. Linie te powstały w 2001 roku pod nazwą Odette Airways. W roku 2008 Halvetic Airways odwołały większość planowych lotów, koncentrując się przede wszystkim na leasingu floty oraz lotach czarterowych w związku z gwałtownie rosnącą ceną paliwa. W 2010 roku kolejnym portem linii Helvetic stało się szwajcarskie lotnisko Bern.

Aktualnie linia obsługuje planowe loty na rzecz Swiss International Air Lines z wykorzystaniem ich floty Fokker 100s. Przewoźnik oferuje loty europejskie, głównie do miejsc nad Morzem Śródziemnym związanych z wypoczynkiem (Djerba, Enfidha, Pula, Rijeka, Rostok, Kos, Bari, Palermo, Palma de Mallorca, Bern, Zurych, Birmingham, Cardiff, Shannon), ale także do centrów biznesowych.

Helvetic skupia się na ofercie, która do tej pory nie była dostępna z lotniska w Zurychu - bezpośrednie, bezprzystankowe loty do atrakcyjnych miejsc. Ponadto linia koncentruje się na prezentowaniu szwajcarskiej gościnności i jakości, połączonych z uprzejmością i wdziękiem w odprężającej atmosferze.