Air Algerie - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1947 (SACA-Air Algier) 1953 (CGTA-Air Algier) 1962 (Air Algérie)
Centrum lotnicze Houari Boumedienne Airport
Siedziba Algier, Algeria
Program frequent-flyer Air Algerie Plus
Alianse SkyTeam (w przyszłości)
Flota Airbus A330-200, ATR 72-500, Boeing 737-600, Boeing 737-800, Boeing 767-300ER
Firmowy slogan Always Caring for you (Zawsze troszcząc się o Ciebie)
Typ linii linie regularne
Air Algerie
Linie lotnicze Air Algerie
Air Algerie SpA to flagowy, narodowy przewoźnik Algerii, którego siedziba znajduje się w Immeuble El-Djazair w Algierze. Samoloty tych linii odlatują przeważnie z lotniska Houari Boumedienne Airport. Air Algérie operuja lotami do 39 portów docelowych w 28 krajach Europy, Ameryki Północnej, Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu, a ponadto obsługuje 32 lotniska krajowe.

Linie powstały w 1947 roku jako Société Algérienne de Construction Aéronautique (SACA)-Air Algier. W roku 1953 w wyniku fuzji z Compagnie Air Transport utworzyły Compagnie Générale de Transports Aériens (CGTA)-Air Algier. Zdobycie niepodległości od Francji w 1962 roku firma stała się Air Algérie (Entreprise Nationale d'exploitation des Services Aériens). Rok później algierski rząd przejął 51% udziałów, by w 1974 wykupić resztki udziałów od Air France i posiadać 100%.

Linie lotnicze działają jako spółka akcyjna z kapitałem 43,000,000,000 dinarów algierskich. Wszystkie udziały są w posiadaniu rządu Algierii. W ostatnim czasie, Air Algérie zostały podzielone na kilka działów aby lepiej sprostać oczekiwaniom klientów oraz wyzwaniom globalnego lotnictwa. Powstały obszary zarządzane oddzielnie: trasy krajowe, trasy międzynarodowe, cargo i obsługa tour operatorów. Ponadto utworzono cztery oddziały Technics Air Algérie, Air Algerie Catering, Domestics Air Algérie oraz Cargo Air Algérie. Do startu szykuje się także program lojalnościowy Air Algeria Plus umożliwiający zniżki na bilety lotnicze, wypożyczenie samochodu lub rezerwację hotelu. W otoczeniu nowoczesnej floty i ze zbilansowanymi finansami, Air Algerie z nadzieją patrzy w przyszłość.
Główna działalność przewoźnika to loty pasażerskie oraz cargo.

Usługi świadczone przez linie lotnicze
1. Czynności związane z transportem lotniczym, takie jak obsługa lotów, konserwacja, transport i działalność reklamowa/handlowa
2. Wsparcie dla logistyki i cateringu, łącznie z koordynacją działań finansowych, zarządzania personelem, sprawami prawnymi, IT i telekomunikacją
3. Usługi czarterowe na rzecz wydobycia oleju oraz corocznej pielgrzymki do Mekki
Air Algerie jest członkiem Arab Air Carriers Organization (Organizacji Arabskich Przewoźników Lotniczych) a niebawem zasili grono członków aliansu SkyTeam. Aby tak się stało, z wszystkimi liniami członkowskimi uzgodnione muszą być kwestie obustronnych umów codeshare, programów frequent-flyer oraz umów dotyczących korzystania z dedykowanych poczekalni na lotniskach.

Logo Air Algerie zostało stworzone w 1966 w Algierze i od tego czasu nigdy nie było zmieniane ani modyfikowane. Nigdy nie ujawniono jakie jest prawdziwe jego znaczenie - czy to samolot, ptak czy symbol pokoju. Wśród logo używanych w komercyjnym lotnictwie jest ono jednym z 10 najbardziej oryginalnych i historycznych na świecie, zaraz po logo Lufthansy.