TUIfly - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2007
Centrum lotnicze Hannover Airport
Główne miasta Cologne Bonn Airport Düsseldorf Airport, Frankfurt Airport, Hamburg Airport, Hannover Airport, Munich Airport, Stuttgart Airport
Siedziba Langenhagen, Niemcy
Program frequent-flyer FriendChips (wcześniejszy Bluemiles)
Alianse TUI Airlines
Flota Boeing 737-800, Boeing 737-700
Typ linii tanie linie
TUIfly
TUIfly to linie lotnicze powstałe w 2007 roku w wyniku fuzji Hapag Lloyd Flug z Hapag Lloyd Express, jako oddział firmy TUI Travel. Główna siedziba przewoźnika znajduje się w Langenhagen, przy niemieckim lotnisku w Hanowerze. Oferta TUIfly to zarówno loty czarterowe, jak i regularne loty tupu low-cost. Około 60% miejsc sprzedaje się bezpośrednio, 30% w ramach wycieczek TUI, a pozostałe 10% za pośrednictwem innych agencji. Linie te posiadając flotę 38 samolotów, są trzecią co do wielkości firmą w Niemczech, zaraz za Lufthansą i Air Berlin.

Drugi kwartał 2007 roku ujawnił obniżającą się frekwencję, która z 92% rok wcześniej spadła do 79%. W związku z tym firma podjęła decyzję o zamknięciu swoich baz w Lipsku i Bremie na korzyść większego wykorzystania lotniska Kolonia/Bonn. Na początku 2008 roku podjęto nieudaną próbę fuzji z Eurowings i Germanwings. Ostatecznie w marcu 2009 TUI Travel przypieczętowało współpracę z partnerem strategicznym - Air Berlin.

Na mocy porozumienia partner podnajmował 17 samolotów TUIfly oraz przejął wszystkie miejskie połączenia. TUI korzystając z pozostałych 21 maszyn, miało skoncentrować się na rynku lotów czarterowych. Air Berlin przejął wszystkie niemieckie loty lokalne, oraz te do Australii, Włoch i Chorwacji pod koniec 2009 roku. Są one nadal obsługiwane maszynami TUIfly, ale sprzedaje je Air Berlin. Przewoźnik nadal korzysta z kodów swoich poprzedników, a do września 2010 używany był także znak firmowy YELLOWCAB ze stopniowo dodawanym rozszerzeniem .com.

TUIfly zapewnia darmowe napoje, przekąski i posiłki na lotach do/z Cape Verde, Egiptu, Grecji, Izraela, południowych Włoch, Maroka, Portugalii, Hiszpanii (w tym Wyspy Kanaryjskie), oraz Tunezji. Ciepłe dania serwowane są podczas dłuższych podróży, tych na Wyspy Kanaryjskie, Cape Verde, Maderę, czy do Egiptu.

W roku 2011, poza lotami czarterowymi tymi obsługiwanymi w imieniu Air Berlin, TUIfly oferuje regularne loty do 36 destynacji w 10 krajach, z których 19 wykonywanych jest przez cały rok. Ponadto dodane zostaną 3 nowe porty docelowe a tylko jeden będzie wycofany.