Lotnisko Palanga International Airport

Lotnisko Palanga International Airport
Liepojos pl. 1
LT-00169 Palanga
Lithuania
Tel.: +370 460 52 020
Fax: +370 460 52 020

Lokalizacja:

Port lotniczy Palanga International Airport położony jest nad Morzem Bałtyckim 7 km na północ od miasta Palanga (Połąga) i 34 km na północ od Kłajpedy. Lotnisko to jest trzecim co do wielkości lotniskiem na Litwie.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd z Palangy na lotnisko jest bardzo szybki i prosty, należy kierować się na północ drogą A13, bezpośrednio przy której znajduje się lotnisko. Orientacyjny czas przejazdu wynosi około 6 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuz przed terminalem lotniska, na terenie parkingu krótkoterminowego (P1). Dojazd do Palangi zajmuje około 10 minut, zaś do Klaipedy około 30 minut. Więcej informacji dostępne po nr tel.: (8 460) 51 777.

Autobusy: Przystanek, z którego odjeżdżają autobusy do Klaipedy i Liepajy, znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do terminala głównego, zaś przystanek dla autobusów jadących do Palangy znajduje się przed lotniskiem, za parkingiem krótkoterminowym (P1). Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej lotniska.

Parkingi:

Do dyspozycji pasażerów są parkingi krótkoterminowe (P1) i długoterminowe (P2). Na terenie parkingu krótkoterminowego są przygotowane specjalne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego na parkingu długoterminowym pod nr tel.: +370 460 52 020.
Cennik:
- pierwsze 10 minut parkowania jest bezpłatne
- 1 h na parkingu krótkoterminowym - 3 Lt.
- 1 dzień na parkingu długoterminowym - 10 Lt.
- 1 miesiąc na parkingu długoterminowym - 182 Lt.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie aut następujących firm: Avis, Europcar, Hertz, SIXT rent a car.

Informacja lotniskowa:

Punkt obsługi klienta znajduje się na pierwszym piętrze terminala. Można tu uzyskać informacje o lotnisku, zarezerwować hotel, zamówić taksówkę, wynająć samochód, minibusa bądź autobus, a także uzyskać informacje turystyczną o mieście, lotach, usługach dostępnych na lotnisku. Więcej informacji dostępne pod nr tel.: +370 460 52 020.