Lotnisko Tirana International Airport

Lotnisko Tirana International Airport
Tirana International Airport
Rinas, Tirana
Albania
Tel.: +355 4 2381 600
Fax: +355 4 2381 545
info@tirana-airport.com

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Tirana International Airport położony jest nieopodal miejscowości Tirany, stolicy Albanii. To jedyne międzynarodowe lotnisko w tym kraju. Lotnisko to znane jest jako port lotniczy Rinas i nosi imie matki Teresy.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko to znajduje się w odległości około 17 kilometrów na północny zachód od Tirany, do której prowadzi bardzo dobrze oznakowana droga E 762. Orientacyjny czas podróży wynosi 20 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed budynkiem terminala. Podróż taksówką jest najłatwiejszą forma dotarcia na lotnisko. Średni czas jazdy wynosi od 30 do 45 minut, w zależności od nateżenia ruchu. Lotnisko obsługiwane jest przez korporacje taksówkarską ATEx. Oplata za przejazd z lotniska do Tirany wynosi około 20 euro. Taksówki te dostępne są przez 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.atex.al. Zaleca się korzystanie z licencjonowanych taksówek, które są koloru żółtego i mają czerwone logo ATEx.

Autobusy: Do dyspozycji pasażerów są autobusy firmy Rinas Express, które kursują co godzinę na trasie lotnisko - Muzeum Narodowe, w centrum Tirany. Autobusy te dostępne sa w godzinach 06.00 - 18:00. Koszt podroży wynosi 2 euro (250 albańskich leków) w jedna stronę.

Parkingi:

Parking znajduje się naprzeciwko terminala i jest dostępny dla wszsytkich pasażerów. Szczegółowy cennik opłat parkingowych znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów kilku firm, między innymi: Hertz, Sixt, Avis, Europcar, Sunnycars, travelJigsaw.

Informacja lotniskowa:

Dostępne są punkt informacji lotniskowej i turystycznej. Informacje udzielane są również pod numerem telefonu: +355 42 381 800.