Lotnisko Hurghada International Airport

Lotnisko Hurghada International Airport
Hurghada, Egipt
Tel.: +20 (0)65 3442592, 3442831
Fax: +20 (0)65 3443976

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się 6 km na południowy zachód od Hurghady, w głąb lądu. Posiada jeden terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko znajduje się na południowy zachód od miasta Hurghada, przy głównej obwodnicy miasta – Al Nasr. Znad wybrzeża należy kierować się na nią drogą Al Bahr. Droga na lotnisko jest dogodna i dobrze oznaczona. Czas przejazdu to około 20 min.

Transport publiczny:

Taxi: Z lotniska można dojechać do miasta taksówkami, które dostępne są 24 h na dobę. Postój znajduje się przy terminalu pasażerskim. Taksówką można dojechać do dzielnicy mieszkaniowej Hurghady, wszystkich hoteli oraz do pobliskich kurortów. Przed podróżą warto ustalić cenę za przejazd, ponieważ może ona zostać zawyżona przez taksówkarza. Opłata za bagaż jest z reguły wliczona w cenę. Dostępne są również, po wyższej cenie taksówki turystyczne, w których można się porozumieć po angielsku i uzyskać informację turystyczną.

Autobus: Przy lotnisku, przy terminalu pasażerskim, znajduje się przystanek dla minibusów, które odjeżdżają po zapełnieniu pojazdu. Minibusy na trasie zatrzymują się „na żądanie”. Podróż trwa około 20 min. Przed rozpoczęciem podróży należy ustalić cenę z kierowcą.

Parkingi:

Przy terminalu znajduje się parking na około 1.000 samochodów.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wynająć samochód od firmy Hertz. W mieście dostępny jest także punkt Avis, Hertz, Aden Beach oraz El Corniche.

Informacja lotniskowa:

Kontakt na lotnisko: +20 65 443 976 lub pod numerem faksu: +20 65 443 976.