Lotnisko Singapore Seletar Airport

Lotnisko Singapore Seletar Airport
Building 556, West Camp, Seletar Airport 797794, SINGAPUR
Tel.: +65 0 6481 5781
e-mail: ignatiusng@cass.gov.sg

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w Singapurze, w południowej części Półwyspu Malajskiego. Lotnisko położone jest na północny wschód od centrum miasta, w odległości 8 km od głównego lotniska – Changi Airport. Jest najstarszym lotniskiem w Singapurze i początkowo służyło do celów wojskowych a obecnie obsługuje głównie loty czarterowe oraz do pobliskich państw.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd do lotniska zapewnia droga Tampines Expressway. Na rozjeździe nr 12, należy kierować się na Jalan Kayu w prawo a na najbliższym rondzie Piccadilly Circus skręcić w lewo na Edgware Road i kolejny raz skręcić w lewo w West Camp Road. Lotnisko znajduje się po prawej stronie drogi, naprzeciw pola golfowego.

Transport publiczny:

Taxi: Przy hali przylotów znajduje się postój taksówek, które dostępne są 24 h/dobę. Rezerwacji taksówki można dokonać za minimalną opłatą. Do ceny może być doliczona także specjalna opłata za korzystanie z ekspresowych i innych wyznaczonych dróg (tzw. system ERP).

Kontakt do przewoźników taxi:
Transcab – tel.: +65 6555 3333
Comfort Or Citycab – tel.: +65 6552 1111
Premier Taxis – tel.: +65 6363 6888
SMRT – tel.: +65 6555 8888
SMART – tel.: +65 6485 7777

Autobus: Naprzeciwko lotniska znajduje się przystanek autobusowy linii SBS Transit, z którego odjeżdża autobus nr 103M do centrum miasta, w kierunku przystanku Serangoon, skąd można przesiąść się na stację linii metra - Serangoon MRT Station (North East Line).

Parkingi:

Przy lotnisku znajduje się niewielki parking dla samochodów oraz wydzielona strefa krótkiego postoju. Należy unikać parkowania pojazdu w miejscach do tego nie wyznaczonych, ze względu na możliwość odholowania pojazdu.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie samochodów: Avis, Thai Rent A Car, Budget, Europcar, Hertz, Sixt Rent a Car oraz lokalne wypożyczalnie, które oferują do dyspozycji pasażerów różne modele samochodów na wynajem krótko- i długoterminowy.

Informacja lotniskowa:

Kontakt z obsługą lotniska – tel.: +65 6481 0017 lub ponmagal@changiairport.com.