Lotnisko Bukareszt Henri Coanda International Airport

Lotnisko Bukareszt Henri Coanda International Airport
The National Company "Bucharest Henri Coanda International Airport" S.A.
Calea Bucurestilor nr 224 E
Otopeni, Ilfov County
075150 Romania
Telefon: (021) 201 3304, 201 3220
Faks:(021) 201 4990
E-mail: otp@otp-airport.ro

Lokalizacja:

Lotnisko (2 terminale) położone jest około 16,5 km od centrum miasta Bukareszt.

Komunikacja pomiędzy terminalem krajowym, międzynarodowym zapewnia darmowy autobus (czas przejazdu 3 minuty). Autobus zatrzymuje się przed terminalem krajowym. Rozkład zsynchronizowany jest z planem lotów krajowych.
Inną możliwością jest skorzystanie z chodnika łączącego terminale, którym czas spaceru wynosi 5-7 minut.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do lotniska można dotrzeć z trasy międzynarodowej DN 1

Transport publiczny:

Kolejowy:
Dojazd do Północnego Dworca Kolejowego zapewnia linia 783 „Expres Line”, po trasie: Terminal krajowy - terminal międzynarodowy - miasto Otopeni-Lotnisko "Aurel Vlaicu" Banasa - Piata Presei Libere - Arcul de Triumf - Piata Victoriei - Piata Romana - Piata Universitatii - Piata Unirii,
gdzie:
przystanki Piata Victoriei i Piata Unirii są w pobliżu podziemnych stacji z połączeniami do Północnego Dworca Kolejowego.
Piata Presei Libere – autobus linii 205 – Północny Dworzec Kolejowy. Na przystanku znajduje się kasa biletowa.
Rozkład jazdy: pon.-pt.: 05:30-23:00 (co 15 minut), sobota, niedziela i święta 05:30-23:00 (co 30 minut)
Trasy oraz inne informacje RATB dostępne na www.ratb.ro
Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na www.cfr.ro

Taxi: Taksówki FLY taxi dostępne są przed budynkiem terminala międzynarodowego, tel.: 9440. Stanowisko FLY Taxi znajduje się w poczekalni Międzynarodowego Terminala Przylotów.

Autokary:
Linia 783 „Express Line” łączy lotnisko z centrum miasta. Czas podróży wynosi około 45 minut. Przystanki znajdują się przed terminalem krajowym i Międzynarodowym Terminalem Odlotów. Rozkład jazdy: pon.-pt. 05:30-23:00 (co 15 minut); sobota, niedziela i święta 05:30-23:00 (co 30 minut).
Więcej informacji: www.ratb.ro

Parkingi:

Miejsca parkingowe na parterze terminala hali przylotów, tel.: 201 3374, 204 1106. Minimalny przedział opłat parkingowych wynosi 30 minut
Nie należy wjeżdżać na teren parkingu bez biletu mimi otwartych szlabanów. bilety należy zatrzymać aż do chwili wyjazdu ponieważ przez bramę wyjazdową można przejechać tylko z zapłconym biletem parkingowym.

Dostępny jest również parking dla podróżnych połączeń międzynarodowych i krajowych. Opłat można dokonać w dwóch stanowiskach zlokalizowanych na najwyższym poziomie i jednym – na parterze.
Dodatkowy czas 15 min jest doliczany do czasu parkowania w celu opuszczenia miejsca parkingowego. Na górnym poziomie i na parterze znajdują się po dwie bramki wyjazdowe, które otwierają się automatycznie po włożeniu magnetycznego karty-biletu parkingowego.

Wynajem samochodów:

Stanowiska firm znajdują się w hali przylotów terminala międzynarodowego.

Informacja lotniskowa:

Telefony: (021) 204 1200, 204 1210, 201 4050

Międzynarodowy Terminal Odlotów – Stanowisko informacji zlokalizowane jest głównym holu. Dostarcza informacji nt. rozkładu lotów i usług oferowanych na terenie lotniska.

Międzynarodowy Terminal Przylotów - Stanowisko informacji zlokalizowane jest głównym holu. Dostarcza informacji nt. rozkładu lotów rozkładu przylotów, możliwości komunikacyjnych pomiędzy lotniskiem, a Bukaresztem oraz usług oferowanych na terenie lotniska.
Terminal Lotów Krajowych – Stanowisko informacji czynne w czasie lotów.