Tanie Loty do ROTTERDAMU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ROTTERDAMU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ROTTERDAMU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ROTTERDAMU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Rotterdam jest miastem położonym w prowincji Holandia Południowa, w zachodniej części Holandii. Co do wielkości stanowi drugą, zaraz po Amsterdamie, aglomerację, liczącą 1,3 mln, z czego 600,000 zamieszkuje sam Rotterdam. Rotterdam kojarzony jest przede wszystkim jako miasto portowe, stanowi największy port w Europie. Największym walorem miasta jest architektura, której rozkwit przypadł na pierwszą dekadę XXw. Do znanych budowli należą : fabryka Van Nelle fabriek z 1929 roku i lokal klubowy Royal Maas Yacht Club oraz City Hall, przedstawiciel stylu Art. Deco. Rotterdam jest również znany z osobliwości architektonicznej zwanej Kubuswoningen. Są to sześcienne domy, nachylone pod kątem 45° i składające się z 38 mniejszych sześcianów. Projekt należy do architekta Piet Bloma i powstał w 1984roku.

W Rotterdamie można też znaleźć najwyższe budowle w Holandii, takie jak chociażby Most Erasmusa, który z całą pewnością można nazwać cudem techniki, łączącym estetykę z funkcjonalnością. Inne charakterystyczne budynki to Wieża Montevideo o wysokości 160m oraz Euromaszt, który stanowi główną atrakcję turystyczną. Liczy 180m wysokości i jest najwyższym budynkiem w Rotterdamie, pełni fukcję punktu widokowego. Nietypową atrakcją turystyczną jest Skydive Rotterdam , w skrócie skok z ok. 4km ( rozrywka zwana również Latającym Holendrem) Daje możliwość połączenaia niezapomnianej rozrywki z oglądaniem widoku miasta. Jak na holenderskie miasto przystało charakterystyczną cechą są też młyny.

W Rotterdamie jest siedem młynów, z czego dwa są otwarte dla turystów. Rotterdam ma bardzo dobrze rozwiniętą sferę kulturalną. Został wyróżniony tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2001. Mieści się tu sławna Orkiestra Filharmoniczna, wiele teatrów, wystaw, o muzeach nawet nie wspominając. Z najczęściej odwiedzanych należałoby wymienić : Museum Boijmans Van Beuningen, Muzeum Sztuki , Muzeum Morskie oraz Holenderski Instytut Architektury. Organizowanych jest też wiele festiwali, przykładem chociażby Międzynarodowy Festiwal Filmowy oraz Summer Carnival.
ROTTERDAM lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ROTTERDAMU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
AMSTERDAM
z: ROTTERDAM
191 zł
już od
zobacz
PULA
z: ROTTERDAM
261 zł
już od
zobacz
BARCELONA
z: ROTTERDAM
273 zł
już od
zobacz
EDINBURGH
z: ROTTERDAM
275 zł
już od
zobacz
LIZBONA
z: ROTTERDAM
278 zł
już od
zobacz
ALICANTE
z: ROTTERDAM
284 zł
już od
zobacz
BARCELONA
z: ROTTERDAM
287 zł
już od
zobacz
PERUGIA
z: ROTTERDAM
289 zł
już od
zobacz
WALENCJA
z: ROTTERDAM
296 zł
już od
zobacz