Tanie Loty do MANILI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do MANILI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do MANILI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do MANILI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Manila jest stolicą Filipin, położoną nad wschodnim wybrzeżem Zatoki Manilskiej, na wyspie Luzon. Jest to drugie najgęściej zaludnione miasto, zaraz po Quezon; liczy ponad 1,660 000 mieszkańców. Natomiast cały obszar metropolitarny, zwany Metro Manila zamieszkuje 16.300 000. Obszar Manili podzielony jest na szesnaście jednostek terytorialnych, z których każdą cechuje indywidualny charakter. Pełni rolę kosmopolitycznego centrum kulturowego, religijnego, politycznego i ekonomicznego Filipin. Często porównywany jest do Londynu czy Paryża ze względu na swoją piękną architekturę, w której szeroko zaznaczają się wpływy hiszpańskie. Językami obowiązującymi są angielski i filipiński (Tagalong), a w Binondo (dzielnicy chińskiej) również mandaryński i hokkien. Warro dodać, że jest to jedna z największych chińskich dzielnic na świecie , która przyciąga turystów bogactwem swoich egotycznych dóbr. Kosmopolityczny charakter i duże zróżnicowanie demograficzne widoczne są chociażby w postaci wolności wyznaniowej; pełno tu kościołów ewangelickich, buddyjskich świątyń, islamskich meczetów czy żydowskich synagog.

Jednymi z najpiękniejszych budynków jest Katedra w Manili, Basilica Minore de San Sebastian, który jest jedynym kościołem w Azji w całości wykonanym ze stali. Bardzo znanym kościołem jest Quiapo, który co roku w styczniu przyciąga rzesze pielgrzymujących, którzy pragną zobaczyć Czarnego Nazareńczyka- najbardziej czczoną figurę Jezusa, której przypisuje się cudowne właściwości. Najstarszym kościołem nie tylko w Manili, a na terenie całych Filipin jest kościół San Agustin, wzniesiony w 1607r. Położony jest w historycznej dzielnicy Intramuros, która nosi ślady dawnego osadnictwa hiszpańskiego. Zlokalizowane są tu najciekawsze muzea , kościoły, a klimatu dodają ruiny dawnych murów miasta. Najczęściej odwiedzanym muzeum jest Bahay Tsinoy, dokumentujące dorobek kulturalny Filipin. Równie ciekawym jest Muzeum Miasta Manila, galeria sztuki Metropolitan Muzeum, czy Muzeum Światła i Dzwięku. Często odwiedzane są również : Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Politycznej Filip i Museo Pambata. Inną bardzo popularną atrakcją turystyczną jest Park Rizal, upamiętniający bohatera narodowego Jose Rizala. Miejsce to zachwyca swoimi ogrodami w stylu japońskim i chińskim, motylarium i orchidarium . W obrębie parku mieści się również Oceanarium z wieloma gatunkami zwierząt morskich.
MANILA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do MANILI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
CEBU
z: MANILA
95 zł
już od
zobacz
BACOLOD
z: MANILA
122 zł
już od
zobacz
PUERTO PRINCECA
z: MANILA
122 zł
już od
zobacz
ILOILO
z: MANILA
125 zł
już od
zobacz
TAGBILARAN
z: MANILA
155 zł
już od
zobacz

z: MANILA
188 zł
już od
zobacz
DAVAO
z: MANILA
188 zł
już od
zobacz
CATICLAN
z: MANILA
257 zł
już od
zobacz
HONGKONG
z: MANILA
333 zł
już od
zobacz