Tanie Loty do PAFOS

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do PAFOS zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do PAFOS zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do PAFOS nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Pafos jest miastem na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru i zarazem stolicą regionu o tej samej nazwie. Miasto liczy 47,530 mieszkańców. Mieści się tu drugie największe Lotnisko Międzynarodowe na wyspie. Dawniej, w czasach panowania Greków i Rzymian Pafos było stolicą Cypru. Stanowiło również ważne miejsce pielgrzymek kultu Afrodyty. Legenda głosi, że to właśnie tu z morskiej piany wyłoniła się bogini. Na jej cześć w XII w.p.n.e. wzniesiono świątynię. Miasto zostało uznane przez UNESCO jako naturalny skarb światowego dziedzictwa kulturowego. Nic dziwnego, gdyż znajduje się tu mnóstwo pozostałości dawnych pałaców, willi, teatrów, które pamiętają czasy kultury hellenistycznej, a mozaiki w obrębie dzielnicy Nowe Pafos należą do najpiękniejszych na świecie. Dzisiaj Pafos jest szybko rozwijającym się nadmorskim resortem turystycznym.

Jednym z głównych zabytków jest zamek z XII wielu. Położony jest on w pobliżu zatoki i pierwotnie służył jako fort bizantyjski. Przez wieki miał różne przeznaczenie, mieściło się w nim więzienie a także magazyn soli, obecnie stanowi piękne tło letniego festiwalu na świeżym powietrzu. Kolejnymi ważnymi zabytkami są Grobowce Królewskie, których początki sięgają już IV w p.n.e. , starożytny Teatr Odeon obok którego znajdują się starożytne mury miasta, Agora oraz budynek Asklepiosa. Z okresu wczesnego chrześcijaństwa można podziwiać katakumby, zwłaszcza św. Salomona. Do dziś zachowały się tam XII-wieczne freski, a przed wejściem rośnie tam święte drzewo, któremu przypisuje się właściwości lecznicze. Nieopodal Pafos znajduje się Jeroskipu, gdzie warto udać się ze względu na występujący tam cudowny kościół bizantyjski Agia Paraskevi oraz interesujące Muzeum Sztuki Folklorystycznej. Niewielkie za to bardzo ciekawe muzeum ulokowane jest w posiadłości Lusignan, w starej części Pafos. Jednak miejscem, które przyciąga najwięcej turystów są Wzgórza Afrodyty, gdzie mieści się jeden z najbardziej pożądanych, luksusowych resortów. W tej malowniczej scenerii położony jest 5-gwiazdowy hotel InterContinental, wille, apartamenty, SPA, pole golfowe i tenisowe i wiele atrakcji i udogodnień sportowych.
PAFOS lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do PAFOS jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KATOWICE
z: PAPHOS
75 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: PAPHOS
77 zł
już od
zobacz
CHANIA
z: PAPHOS
79 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: PAPHOS
88 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: PAPHOS
104 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: PAPHOS
113 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: PAPHOS
117 zł
już od
zobacz
TEL AVIV
z: PAPHOS
124 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: PAPHOS
126 zł
już od
zobacz