Tanie Loty do CORK

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CORK zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CORK zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CORK nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Cork jest drugim co do wielkości miastem położonym w południowo- zachodniej Irlandii. Jego irlandzka nazwa to Corcaigh, od bagniska Corcachmor, na brzegu którego zbudowano w VII wieku klasztor. Założycielem był św. Finbarr, który jest patronem miasta. Klasztor rozbudowano i obecnie cieszy oczy turystów. St. Finbarre Cathedral, zachwyca swoją gotycką architekturą, z trzema strzelistymi wieżami, witrażami i mozaikowymi posadzkami.
Przez miasto przepływa rzeka Lee, wzdłuż której ciągną się malownicze okolice.

Cork jest również trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Irlandii. Liczy ok. 119,400 mieszkańców. Cechą charakterystyczną jest tu specyficzny akcent, którego śpiewna intonacja często stanowi przedmiot żartów komików. Najlepszym sposobem na zwiedzanie i zasmakowanie atmosfery miasta jest spacer. Spacer można rozpocząć od ulicy North Main Street, gdzie położone jest Cork Vision Centre, dalej przejść przez North Gate Bridge i wspiąć się do kościoła św. Anny, którego wieża góruje 37m nad północną częścią miasta. Kościół słynie z ośmiu dzwonów, na których można samemu zagrać słynną melodię The bells of Shandon. Dwie ściany wieży zbudowane są z czerwonego piaskowca, a dwie pozostałe z białego wapienia i stąd flaga Cork jest czerwono-biała. Spacer można kontynuować ulicą St. Patricks Street, która dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszej ulicy handlowej w całej Irlandii. Cork nie bez przyczyny uzyskało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2005. Muzyka, teatr, taniec, film i poezja odgrywają ważną rolę w życiu miasta. Odbywa się tu m.in. Cork Film Festival i Cork Jazz Festiwal. Zaczerpnąć kultury można w teatrze Everyman Palace Theatre, operze Cork Opera Mouse i galerii Crawford Municipal Art Gallery oraz Lewis Glucksman Gallery.

Dla entuzjastów muzeów jest ciekawa propozycja- Cork Butter Museum, jako że Cork stanowiło najważniejsze centrum produkcji i handlu masłem w kraju. Po lokalne specjalności kulinarne warto wybrać się do English Market, gdzie jest duży wybór świeżych mięs i ryb, owoców, serów oraz pieczywa. Na zakończenie grzechem byłoby nie odwiedzić słynnego browaru Beamish & Crawford bądź Franciscan Well Brewery, serwujących lokalne piwa rodzaju stout, lager czy ale.
CORK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do CORK jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
LONDYN
z: CORK
64 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: CORK
64 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: CORK
68 zł
już od
zobacz
EDINBURGH
z: CORK
68 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: CORK
90 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: CORK
97 zł
już od
zobacz
AMSTERDAM
z: CORK
127 zł
już od
zobacz
TENERIFFA
z: CORK
129 zł
już od
zobacz
BIRMINGHAM
z: CORK
132 zł
już od
zobacz