Tanie Loty do DONEGAL

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do DONEGAL zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do DONEGAL zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do DONEGAL nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Donegal jest miastem w północno-zachodniej Irlandii, w hrabstwie Donegal. Urokliwie położone nad Zatoką Donegal, u ujścia rzeki Eske i w pobliżu gór Bluestacks. To niewielkie miasteczko zamieszkuje zaledwie 2,339 ludności, jednak historia tego miejsca jest bardzo bogata i sięga czasów prehistorycznych. Donegal było miejscem zamieszkania i działalności św. Patryka, który zaprowadził chrześcijaństwo w tym regionie. W przeszłości miasto zasłynęło z tego, że było siedzibą klanu O'Donnell of Tyrconnell. Klan ten tworzyli królowie, książęta i lordowie i byli głównymi opozycjonistami angielskich kolonizatorów. Z tamtych czasów pochodzi zabytkowy zamek, położony w centrum miasta. Mimo że przez wieki uległ znacznym zniszczeniom, to w latach 90-tych został całkowicie odrestaurowany.

Kolejnym zabytkiem jest opactwo franciszkanów z XV w. położone na południowym krańcu zatoki. Działający tu mnisi zebrali średniowieczne kroniki klasztorne w jedną księgę zwaną Kronikami Czterech Mistrzów . Jest to cenny zabytek wczesnego dziejopisarstwa, który obejmuje czasu od V- XVII w. Życie miasta skupia się wokół Rynku o charakterystycznej nazwie Diament. Jednak głównym powodem turystycznych wypraw w te rejony Irlandii są atrakcyjne krajobrazy, które stanowią idylliczną scenerię do aktywnego wypoczynku. Popularne są tu sporty wodne, łowienie ryb, spacery i wspinaczki. Organizowane są wyprawy szlakami górskimi i wspinaczki o różnym stopniu trudności. Zwykle trasy obejmują górę Errigal i trochę łatwiejsze: Muckish i Lough Salt Mountain.

Propozycją dla wszystkich miłośników przyrody jest Park Narodowy Glenveagh. Donegal może się również poszczycić doskonałymi polami golfowymi. Najpopularniejszymi są Ballyliffen i Murvagh. Dodatkowym atutem są rozległe, piaszczyste plaże i piękne klify Slieve League wpadające w wody Atlantyku. Ważnym aspektem w życiu mieszkańców miasta jest sport i muzyka. Uprawia się tu rozmaite dyscypliny sportowe, tj. koszykówka, rugby, lekkoatletyka, jednak najbardziej popularny jest hurling i irlandzka odmiana piłki nożnej zwana Gaelic football.
DONEGAL lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do DONEGAL jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.