Tanie Loty do DUBLINA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do DUBLINA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do DUBLINA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do DUBLINA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Dublin jest stolicą i największym miastem Irlandii, położonym nad Morzem Irlandzkim u ujścia rzeki Liffey. Rzeka dzieli miasto na 2 części: północną i południową. Dublin jest głównym ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, kulturalnym, naukowym i turystycznym Irlandii. Jest też portem morskim, połączonym kanałami z rzeką Sionna. Posiada port lotniczy. Miasto nie jest wielkie, liczy 505tys. mieszkańców. Początki Dublina sięgają IXw. jako osady celtyckiej. Dublin można zwiedzać korzystając z autobusu miejskiego, który zatrzymuje się przy najciekawszych obiektach. Do najstarszych zabytków należy Katedra Chrystusa z 1172r, która obecny kształt zawdzięcza późniejszym renowacjom, dlatego obok elementów gotyckich pojawiają się też inne. We wnętrzu kryje najstarsze w Irlandii naczynia liturgiczne, księgi i rzeźby. Na wieży katedry znajduje się rekordowa liczba 19 dzwonów, z których wszystkie są bijące. O kilkanaście lat młodsza Narodowa Katedra św. Patryka jest największym kościołem Dublina, jej wieża wznosi się na wys.93m .Niedaleko Katedry Chrystusa znajduje się Zamek dubliński z XIII wybudowany przez Normanów na miejscu dawnych obwarowań Wikingów. Obecnie jest reprezentacyjną siedzibą prezydencką. W jej eleganckich pomieszczeniach odbywają się narady rządowe, konferencje międzynarodowe, uroczyste przyjęcia. W podziemiach zamku odbywają się koncerty.

W centrum Dublina znajduje się Trinity College, ufundowany przez królową Elżbietę w 1529r. Największą atrakcją jest biblioteka Trinity College posiadająca w swych zbiorach 4,5mln książek, map, w tym najcenniejsza iluminowana staroceltyckimi grafikami Book of Kells. Galeria narodowa powstała w 2 poł.XIXw. Podziwiać tu możemy dzieła takich twórców jak: Picasso, Yeats, Velazquez, Murillo, Vermeer czy Caravaggio. Przy najbardziej uczęszczanej ulicy Dublina O Connel Street postawiono liczącą 120m iglicę z metalu, zwaną też Monumentem Światła, gdyż zmienia swoją barwę, w zależności od kąta padania światła. Przy tej samej ulicy O Connel Street uwagę przyciąga swoją imponującą fasadą, zbudowany w stylu gregoriańskim gmach Poczty Głównej z 1818r. Budynek jest zwieńczony kopułą z dzwonem i ogromnym czynnym zegarem. Dublin pochwalić się może licznymi muzeami i galeriami ( 35 obiektów). Do najczęściej odwiedzanych należą: Muzeum Narodowe , Galeria Narodowa, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Browaru Guinnessa, , Muzeum Pisarzy Dublińskich. Kto chce wypocząć wśród zieleni, ten koniecznie powinien się wybrać do Parku Phoenix o powierzchni ok.800ha, na terenie którego znajduje się zoo, należące do jednych z najstarszych na świecie. Organizowane są tu koncerty. Miłośnicy sportu nie będą się nudzić, gdyż znajdują się tu boiska do gry w krykieta, polo, football amerykański i piłkę nożną. Odbywają się też znane wyścigi motocyklowe. Pośród pięknej roślinności znajduje się tu rezydencja prezydenta Irlandii i rezydencja ambasadora USA.

Nie sposób nudzić się w Dublinie, bo posiada kilkaset pubów, gdzie nie tylko można wypić słynnego Guinessa ale też posłuchać muzyki, w tym także tradycyjnej irlandzkiej. Warto wybrać się do Dublina 26 czerwca, gdyż wtedy obchodzi się Bloomsday, czyli święto upamiętniające wielkiego pisarza irlandzkiego Jamesa Joycea.
DUBLIN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do DUBLINA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
AMSTERDAM
z: DUBLIN
37 zł
już od
zobacz
LEEDS
z: DUBLIN
38 zł
już od
zobacz
FRANKFURT
z: DUBLIN
38 zł
już od
zobacz
DUSSELDORF
z: DUBLIN
59 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: DUBLIN
62 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: DUBLIN
64 zł
już od
zobacz
ŁÓDŹ
z: DUBLIN
66 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: DUBLIN
67 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: DUBLIN
67 zł
już od
zobacz