Tanie Loty do BRNA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BRNA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BRNA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BRNA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Brno jest głównym miastem na Morawach w Republice Czeskiej, położonym w jej południowo-wschodniej części. Leży u ujścia rzek Svitava i Svratka. Jest to drugie co do wielkości miasto w Czechach. Liczy 404, 747 mieszkańców, natomiast cały obszar miejski 1,130,000. Początki miasta sięgają roku 1243 kiedy to zostało założone. Obecnie pełni funkcję ważnego ośrodka kulturalnego i administracyjnego. Najbardziej urzekającą częścią miasta jest jego centrum, przy którym mieści się wiele kawiarenek, restauracji, barokowe pomniki i fontanny, a także stare kościoły, teatry, kamienice oraz inne budynki historyczne. Szczególnie piękne jest stare miasto, które można niejako podzielić na dwie części: Zelný Trh i Náměstí Svobody. Nieopodal centrum swoją sylwetką uwagę zwraca Katedra Petrov, pochodząca prawdopodobnie z XII w. Jest to jeden z symboli miasta, a zarys tejże katedry został uwieczniony na monecie 10-koronowej.

Pomiędzy katedrą, a główną stacją zlokalizowany jest zabytkowy, średniowieczny Ratusz, na którym widnieje symbol miasta w postaci krokodyla i koła. Niechlubną przeszłością może poszczycić się obecne muzeum , które dawniej służyło jako forteca i więzienie. Jest to XIII-wieczny zamek Špilberk, malowniczo położony na wzgórzu i otoczony parkami. Budynkiem, który trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest modernistyczna willa Tugendhatów. Wille tę, która była miejscem podpisania oddzielenia Czech od Słowacji, można zwiedzać wraz z przewodnikiem. Kolejną atrakcją turystyczną jest XVII- wieczny Klasztor Kapucynów, który nie tylko zachwyca swoją barokową architekturą, ale również mieszczą się tu zmumifikowane ciała mnichów. W Brnie zlokalizowane są również muzea o zróżnicowanym profilu. Mieści się tu np. Muzeum Kultury Cygańskiej, Muzeum Genetyki Mendla, warto w tym miejscu dodać, że Grzegorz Mendel zarówno pracował, jak i umarł w Brnie. Jednak chyba najciekawszym jest najstarsze i największe w Czechach Muzeum Morawskie, którego ekspozycje obejmują różne dziedziny historii ludzkości. Wydarzeniem, na które wielu czeka z niecierpliwością jest Ignis Brunensis- konkurs fajerwerków. Odbywa się tu również Grand Prix Brno, co z pewnością ucieszy wszystkich fanów motoryzacji.
BRNO lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BRNA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BOURGAS
z: BRNO
509 zł
już od
zobacz
ZANZIBAR
z: BRNO
2140 zł
już od
zobacz
VARNA
z: BRNO
2343 zł
już od
zobacz
DENPASAR
z: BRNO
2545 zł
już od
zobacz