Tanie Loty do PRAGI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do PRAGI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do PRAGI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do PRAGI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Praga jest stolicą Republiki Czeskiej. Jest również największym czeskim miastem, z liczbą mieszkańców 1.226, 697. Znajdująca się w samym sercu kraju nad rzeką Wełtawą, Praga uważana jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej obfitujących w zabytki miast Starego Kontynentu. Na magię tego niezwykłego miejsca składa się widok mostów, katedr, złotych wież i kopuł kościołów. Średniowieczne centrum miasta pozostaje miksturą brukowanych ścieżek, dziedzińców otoczonych murami, niezliczonych wież kościelnych, a wszystko to znajduje się w cieniu majestatycznego zamku z IX w. Praga to również tętniące życiem miasto, pełne energii i muzyki, dostarczające najbardziej wysublimowanych doznań kulturalnych i zaspokajające nawet najbardziej wymagających turystów.

W 1992 r. zabytkowe centrum miasta zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Każdy turysta odwiedzający Pragę powinien zobaczyć prężący się ponad miastem Zamek na Hradczanach, który jak podaje Księga Rekordów Guinessa jest największym zamkiem na świecie. Na miejscu można podziwiać także Katedrę św. Wita z wieżą widokową, kilka pałaców i muzeów oraz piękny Królewski Ogród. W skład Królewskiej Dzielnicy wchodzi także słynna, niezwykle malownicza Złota Uliczka. Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych jest Most Karola- most na Wełtawie łączący dzielnice Pragi: Małą Stronę pełną urokliwych uliczek, kościołów, pałaców oraz Stare Miasto, które stanowi historyczne centrum Pragi. Będąc w Starym Mieście obfitującym w historyczne budynki oraz zabytki warto zwrócić szczególną uwagę na Praski zegar astronomiczny, zwany także praskim Orloj, który znajduje się na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego.

Aby zaczerpnąć trochę kultury można udać się do Muzeum Narodowego prezentującego wystawy poświęcone m.in. historii państwa. Niemałą atrakcją jest również Muzeum Figur Woskowych, a także Muzeum Tortur. Wizyta w Pradze to także okazja, aby skosztować kuchni czeskiej inspirowanej kuchniami państw sąsiadujących oraz znanego zagranicą piwa. Oferta Pragi jest jednak znacznie bogatsza i nie sposób zawrzeć całego jej bogactwa w kilku zdaniach. Tam po prostu trzeba się znaleźć.
PRAGA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do PRAGI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
POZNAŃ
z: PRAGA
69 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: PRAGA
97 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: PRAGA
106 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: PRAGA
143 zł
już od
zobacz
PARYŻ
z: PRAGA
165 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: PRAGA
166 zł
już od
zobacz
PARYŻ
z: PRAGA
172 zł
już od
zobacz
NEAPOL
z: PRAGA
197 zł
już od
zobacz
NANTES
z: PRAGA
217 zł
już od
zobacz