Tanie Loty do MUNSTER

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do MUNSTER zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do MUNSTER zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do MUNSTER nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Munster jest prowincją w Irlandii, położoną na południu wyspy. Cały obszar zajmuje powierzchnię 24,278.7 km2 i liczy 1,172,170 mieszkańców. Największym i najgęściej zaludnionym miastem jest Cork z liczbą ludności 274,000. Pozostałe największe hrabstwa wchodzące w skład Munster to: Clark, Kerry, Limerick, Tipperary i Waterford. Munster należy do jednej z czterech historycznych jednostek terytorialnych Irlandii, które zwane są prowincjami. Na tym obszarze język irlandzki jest w powszechnym użyciu i kładzie się duży nacisk na kultywowanie dawnych tradycji, dlatego też obowiązującym językiem jest irlandzki oraz dialekty poszczególnych hrabstw. Jest to przodująca prowincja pod względem liczby szkół, w których naucza się po irlandzku. Munster to także obszar dobrze rozwiniętego przemysłu, ulokowanych jest tu wiele wysoce produktywnych i nowoczesnych, prywatnych przedsiębiorstw. Gospodarkę napędzają głównie hrabstwa Cork i Limerick. Kwitnie tu przemysł farmaceutyczny i biofarmaceutyczny (siedziba takich gigantów jak Phizer, Roche czy Amgen), informatyczny ( Apple, Dell, Intel), rafineryjny, a także jest tu najwięcej elektrowni w całej Irlandii. Najwięcej międzynarodowych korporacji jest właśnie w hrabstwie Cork, które słynie również z największej w Europie naturalnej zatoki.

W Munster dobrze rozwinięte jest także rolnictwo, z rozległych pastwisk słynie Golden Vale, która pokrywa obszar trzech hrabstw Limerick, Tipperary i Cork. Zaletą prowincji jest dobrze rozwinięta infrastruktura, w obrębie Munster zlokalizowane są cztery lotniska międzynarodowe. Jeżeli chodzi o zwyczaje i styl życia mieszkańców tej części Irlandii to szeroko zaznaczona jest rola sportu, a zwłaszcza tradycyjnych gier takich jak hurling czy gaelicki football. Sportem narodowym jest hurling, którego tradycja sięga już XIV w. Istnieje nawet żeńska odmiana hurlingu i zwana jest camogie. Dumą narodową jest także tradycyjna muzyka irlandzka. Mieszkańcy Munster są bardzo przywiązani do swojej tradycji, dlatego wciąż słychać pieśni sprzed niemal 200 lat. Muzyka ta charakteryzuje się żywym rytmem i radosną tonacją, wykorzystuje różnorodne instrumenty muzyczne, głównie skrzypce, tamburyn, piszczałki, banjo, irlandzkie bouzouki. Miło jest posłuchać tradycyjnej muzyki irlandzkiej w jednym z typowych irlandzkich pubów przy kuflu słynnego piwa Murphys czy Beamish ( z gatunku Iris stout). Munster ma dobrze rozwinięty sektor turystyczny, dodatkowym walorem poza niepowtarzalnym klimatem i uroczymi krajobrazami są dawne zamki oraz historyczne klasztory.
MUNSTER lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do MUNSTER jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WROCŁAW
z: MUNSTER
422 zł
już od
zobacz
MONACHIUM
z: MUNSTER
427 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: MUNSTER
453 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: MUNSTER
492 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: MUNSTER
521 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: MUNSTER
532 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: MUNSTER
570 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: MUNSTER
683 zł
już od
zobacz
RZYM
z: MUNSTER
784 zł
już od
zobacz