Tanie Loty do BRATYSŁAWY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BRATYSŁAWY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BRATYSŁAWY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BRATYSŁAWY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Bratysława jest stolicą Słowacji z populacją 450 tys. mieszkańców. Stanowi także centrum kulturalne, polityczne, społeczne i ekonomiczne kraju. Bratysława to pełne uroku miejsce z bardzo przyjemnym średniowiecznym centrum miasta, pełnym małych, wąskich uliczek z majestatycznym Zamkiem Bratysławskim na wzgórzu, 80 metrów nad lustrem Dunaju. W Bratysławie dość dużo jest wartych odwiedzenia obiektów sakralnych, a wśród nich m.in.: gotycka katedra św. Marcina, która niegdyś była miejscem koronacji kilku węgierskich królów, następnie znajdujący się w historycznym centrum gotycki kościół św. Klary, obecnie będący salą koncertową.

Warto udać się do pięknego, secesyjnego kościoła św. Elżbiety, nazywanego także niebieskim kościółkiem. Przy placu Zupne namestie znajduje się kościół Trynitarzy wzniesiony w stylu barokowym. Na obiad można się udać do oryginalnej restauracji na wysokości ponad 80 m., mieszczącej się w Latającym spodku na Nowym Moście. Uwagę turystów przyciągnie także Pałac Prezydencki, rokokowy, późnobarokowy pałac letni z ogrodem francuskim będący siedzibą prezydenta Słowacji. W jednej z alejek ogrodu widać rząd drzew posadzonych przez sławnych ludzi, takich jak król Hiszpanii, Juan Carlos I. Warto zobaczyć urzekający Hlavne namestie, plac pełniący funkcję rynku. Znajdują się na nim zabytkowe budynki, z których najważniejszy jest stary ratusz. W centrum placu stoi XVI wieczna fontanna Rolanda, którą nazwa łączy z legendarnym rycerzem Rolandem. Kiedy pogoda nie sprzyja spacerom, można wybrać się do jednej z licznych placówek kulturalnych np. do Słowackiego Muzeum Narodowego, Muzeum Winiarstwa, Muzeum Historii Miasta, czy Muzeum Zegarów.
W ciepłe i słoneczne dni można się wybrać na spacer do zoo lub do ogrodu botanicznego. Miłośnicy kultury polubią Słowacki Teatr Narodowy który ma szeroką ofertę spektakli, operę oraz balet. Ironią jest, że w Bratysławie ciężko znaleźć restaurację serwującą wyłącznie słowackie przysmaki, jednak przy odrobinie szczęścia może uda się połechtać podniebienie sznyclem, gulaszem lub pierogami nadziewanymi bryndzą.
BRATYSŁAWA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BRATYSŁAWY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MALTA
z: BRATYSŁAWA
54 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: BRATYSŁAWA
63 zł
już od
zobacz
SOFIA
z: BRATYSŁAWA
65 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: BRATYSŁAWA
67 zł
już od
zobacz
BOURGAS
z: BRATYSŁAWA
69 zł
już od
zobacz
BERGAMO
z: BRATYSŁAWA
77 zł
już od
zobacz
SKOPJE
z: BRATYSŁAWA
88 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: BRATYSŁAWA
96 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: BRATYSŁAWA
97 zł
już od
zobacz