Tanie Loty do KOSZYC

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KOSZYC zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KOSZYC zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KOSZYC nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Koszyce są miastem położonym na Słowacji w jej wschodniej części, w pobliżu granicy z Węgrami. Leżą nad rzeką Hornád, w Kotlinie Koszyckiej, w pobliżu łańcucha Rudaw Słowackich. Miasto liczy ok. 242 tys. mieszkańców i plasuje się na drugim miejscu w kraju pod względem wielkości zaludnienia. Koszyce stanowią zarówno ekonomiczne, jak i kulturowe centrum Słowacji. Bardzo dobrze rozwinięty jest tu przemysł, znajduje się tu największa huta żelaza, stąd często Koszyce zwane są żelaznym sercem Słowacji. Odgrywają też istotną rolę polityczno-religijną ; mieści się tu siedziba władz regionu koszyckiego, wielu diecezji, a także Trybunał Konstytucyjny Słowacji. W Koszycach działają trzy uczelnie wyższe. Miasto może poszczycić się bogatą historią, jego początki sięgają paleolitu. Pierwsza wzmianka w piśmiennictwie pojawia się w 1230 roku, gdzie określane są mianem królewskiej wioski (Villa Cassa).

Miasto bardzo szybko się rozwijało dzięki dogodnej lokalizacji i stanowiło główny szlak wymiany handlowej. Do czasów współczesnych bardzo dobrze zachowało się historyczne centrum miasta, z wieloma przykładami architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Większość zabytków zlokalizowanych jest przy ulicy Hlavná ulica. Budynkiem, który przykuwa największą uwagę jest XIV-wieczna Katedra św. Elżbiety- siedziba archidiecezji. Pod względem wyznaniowym ok. 60% mieszkańców jest wyznawania rzymsko-katolickiego. Do zabytkowych budowli sakralnych zalicza się również kaplica św. Michała z XIII w, a także klasztor jezuitów z kościołem św. Trójcy z wieku XVII. Zachowane stare mury i bastiony stanowią pozostałość dawnych fortyfikacji. W trakcie zwiedzania warto zwrócić uwagę na wiele innych interesujących, historycznych budynków. Należy do nich Ratusz, Uniwersytet , Pałac Kapitana, a w obrębie Placu Wyzwolenia wiele innych budynków o mniejszym znaczeniu historycznym, za to o ciekawej architekturze.

Przykładem najpiękniejszego budynku w stylu Art.-Nouveau jest Silva, Teatr Miejski z kolei reprezentuje styl neo-barokowy. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta i wystawia się tu nie tylko spektakle teatralne, ale również sztuki operowe i baletowe. W Koszycach można udać się jeszcze do dwóch innych teatrów, m.in. Teatru Marionetek. W mieście działa orkiestra symfoniczna, pod patronatem której organizowany jest Wiosenny Festiwal Muzyczny oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Wracając do dalszych aspektów życia kulturalnego Koszyc to mieszczą się tu ciekawe muzea i galerie, dokumentujące dziedzictwo kulturowe wschodniej Słowacji. W ramach rekreacji warto udać się na spacer do Parku Miejskiego, do zoo, bądź spacerować urokliwymi uliczkami, wzdłuż których ciągnie się wiele kawiarenek i butików.
KOSZYCE lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KOSZYC jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
LONDYN
z: KOSZYCE
90 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: KOSZYCE
207 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: KOSZYCE
269 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: KOSZYCE
293 zł
już od
zobacz
SZCZECIN
z: KOSZYCE
316 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: KOSZYCE
326 zł
już od
zobacz
LIVERPOOL
z: KOSZYCE
373 zł
już od
zobacz
PRAGA
z: KOSZYCE
398 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: KOSZYCE
432 zł
już od
zobacz