Tanie Loty do BELGRADU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BELGRADU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BELGRADU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BELGRADU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Belgrad jest największym miastem i zarazem stolicą Serbii. Zamieszkiwany jest przez 1.7 mln ludności, tym samym stanowi jedną z większych aglomeracji w południowo-wschodniej Europie. Jest to jednocześnie autonomiczna jednostka terytorialna w Serbii, podzielona na 17 dzielnic. Miejsce to może poszczycić się bardzo bogatą historią, sięgającą IV w. p.n.e., było miejscem osadnictwa dawnych plemion celtyckich. W ostatnich latach zyskało na popularności jako cel turystycznych wycieczek. Miasto urokliwie położone jest u ujścia Sawy do Dunaju. Panuje tu łagodny klimat umiarkowany i kontynentalny. Głównym miejscem, od którego rozpoczyna się przygoda z Belgradem jest tętniąca życiem ulica Knez Mihailova, gdzie zlokalizowanych jest większość sklepów i kawiarenek. Prowadzi ona do głównego placu, gdzie mieści się Teatr Narodowy oraz Muzeum Narodowe, które od 1844 roku przyciąga bogatą kolekcją dzieł najsławniejszych malarzy takich jak : Caravaggio, Monet, Matisse, van Gogh, Rubens, Rembrandt , Picasso, Cezanne czy Klimt. Ciekawym jest również muzeum kultury Romów oraz muzeum poświęcone genialnemu wynalazcy i inżynierowi Nikoli Tesla. Zainteresowani kulturą bałkańską powinni udać się do Muzeum Etnograficznego, z kolei lubujący się w sztuce powinni odwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej z wartościową kolekcją rzeźb i obrazów pędzla Andy Warhola, Joan Miró czy Max Ernsta. Do głównych miejsc turystycznych należy również park Kalemegdan, gdzie mieści się dawna forteca, pełno jest pozostałości obwarowań fortecznych a wokoło rozciągają się przepiękne widoki.

Panoramę całego miasta można obserwować ze szczytu Avala, gdzie ponadto znajduje się grób nieznanego żołnierza. Chętnie odwiedzanym miejscem jest również mauzoleum Tito, byłego prezydenta Socjalistycznej Republiki Federalnej Jugosławii. W okolicy parku znajduje się główne ZOO z 1936 roku .Nieopodal mieści się również Katedra św. Michała, jednak największy podziw wzbudza Świątynia św. Sawy , która jest nie tylko największą prawosławną katedrą na Bałkanach, ale jedną z większych tego typu na świecie. Warto zwiedzić również serbskie pałace, takie jak chociażby stary pałac królewski (Stari Dvor), wzniesiony w 1881 roku w charakterze rezydencji królów serbskich, gdzie obecnie mieści się ratusz. Drugim pałace królewskim jest pałac biały (Bieli Dvor), którego dodatkowym walorem są zgromadzone dzieła Rembrandta. Zmęczonych zwiedzaniem zachęca się do posmakowania lokalnej kuchni, w jednej z licznych restauracji na bardzo klimatycznej ulicy Skadarlija. Do miejscowych specjałów należy rostilj, który będzie prawdziwą gratką dla smakoszy grillowanych mięs oraz najszerzej rozpowszechnione cevapcici i karadjordjeva snicla. Belgrad z pewnością nie zawiedzie miłośników życia nocnego, gdyż jest to jedno z najgorętszych miejsc, jeśli chodzi o imprezy w Europie. Oprócz tego corocznie odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych o międzynarodowym zasięgu, m.in. liczne festiwale muzyczne, teatralne a także filmowe.
BELGRAD lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BELGRADU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERLIN
z: BELGRAD
132 zł
już od
zobacz
DORTMUND
z: BELGRAD
164 zł
już od
zobacz
DUSSELDORF
z: BELGRAD
227 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: BELGRAD
235 zł
już od
zobacz
BUDAPESZT
z: BELGRAD
238 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: BELGRAD
239 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: BELGRAD
258 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: BELGRAD
285 zł
już od
zobacz
KOLONIA
z: BELGRAD
304 zł
już od
zobacz