Tanie Loty do REYKJAVIKU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do REYKJAVIKU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do REYKJAVIKU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do REYKJAVIKU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Reykjawik jest największym miastem i stolicą Islandii, położonym w południowo-zachodniej części wyspy, na zachodnim brzegu Zatoki Faxa. Z liczebnością 120,000 tys. mieszkańców stanowi centrum islandzkiej ekonomii i polityki. Miasto to ma charakter wielokulturowy, zamieszkiwane jest przez ludność pochodzącą ze 100 różnych krajów, z czego największymi mniejszościami są Polacy, Duńczycy i Filipińczycy. Przez miasto przepływa rzeka Ellioaá, która uznawana jest za najlepszą rzekę do połowu łososi w kraju. W pobliżu Reykjaviku wznosi się najwyższa góra regionu- Mt.Esja (914m.n.p.m.) Mówi się, że Reykjavik jest miejscem gdzie rozwinęło się pierwsze osadnictwo Islandii, co datowane jest na 870 r n.e., jednak miasto wkroczyło w fazę intensywnego rozwoju dopiero w XVIII w. a prawdziwy boom przypadł na ostatnią dekadę. Obecnie Reykjavik zalicza się do najbogatszych miast świata; ulokowanych jest tu wiele firm i banków inwestycyjnych. Mieści się tu drugie największe lotnisko kraju oraz dwa porty.

Jeżeli chodzi o dziedzictwo kulturowe to głównymi miejscem promocji jest Dom Kultury- Narodowe Centrum Dziedzictwa Kulturowego , gdzie zobaczyć można chociażby oryginalne manuskrypty Sagi Landnámabók, Íslendingabók czy Njáls Saga oraz najstarszy zabytek piśmiennictwa islandzkiego, którym jest Edda poetycka. Wartym zwiedzenia jest też największe w kraju Muzeum Sztuki czy Muzeum Narodowe. Charakterystycznym miejscem jest islandzki parlament Alpingishúsio . Wielu turystów chętnie odwiedza geotermalne spa Niebieska laguna w pobliżu Reykjaviku oraz geotermalnie podgrzewaną plażę Nauthólsvík. Bogactwo natury można podziwiać w Heiomork, największym kompleksie leśnym i rezerwacie przyrody, gdzie zobaczyć można pozostałości krateru Rauohólar. Reykjavik nazywany jest również północną stolicą życia nocnego, gdzie większość pubów, barów, restauracji czy sklepów skupionych jest na ulicy Laugavegur.
REYKJAVIK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do REYKJAVIKU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
AKUREYRI
z: REYKJAVIK
377 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: REYKJAVIK
393 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: REYKJAVIK
459 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: REYKJAVIK
469 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: REYKJAVIK
479 zł
już od
zobacz
OSLO
z: REYKJAVIK
484 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: REYKJAVIK
508 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: REYKJAVIK
550 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: REYKJAVIK
552 zł
już od
zobacz